• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 24, 2018 CUMARTESİ
 

ATILGAN Kaideye Monteli Stinger Sistemi

13 Ağu
2006
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (13 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,62)
Loading...

Kaideye Monteli Stinger Sistemi ATILGAN; temel silah olarak Stinger füzesini kullanan, çeşitli algılayıcılar ile donatılmış ve tüm fonksiyonları bilgisayar tarafından denetlenen bir Alçak İrtifa Hava Savunma Sistemi’dir. ATILGAN’ın temel görevi; muharebe sahasında yer alan sabit veya hareketli birliklerin, konvoyların, taktik tesisterin hava tehditlerine karşı savunmasını sağlamaktır.

Yüksek hassasiyetteki nişan ve atış hattı stabilizasyonu sayesinde ATILGAN, hareket halinde iken hedef arama, tespit, takip ve atış kabiliyetine sahiptir.

ATILGAN Kaideye Monteli Stinger Sistemi

http://www.aselsan.com.tr

ATILGAN Kaideye Monteli Stinger Sistemi için yorumlar

Avatar

Cenk

Ekim 28, 2007, 05:10

ASELSAN tam anlamıyla harika bir kuruluş…1975 yılında kurulup 30 yılda bu kadar hızlı büyüyen bir başka hi-tech firma var mı? Elalemin Lockheed’i, Ford’u Renault’u 100 küsur yıldır bilgi biriktiriyorlar; bizim Aselsancık, Türkiye’de yine öngörülü davranan TSK sayesinde onlarla arasını kapatmaya çalışıyor. TSK şu anda yurt dışı satın alım yapıp durmaktansa Ar-Ge’ye büyük bütçe ayırıyor ki uzun vadede korkunç faydamıza. ODTÜ’lü ve Hacettepe’li gençlerin doldurduğu Aselsan’a, bir Boğaziçili olarak, Bogaziçi ve Bilkent’ten parlak mühendislerimizin de ilgi göstermesini rica ediyorum…her şey Amerika’da master yapıp bilmem kaç bin dolar kazanmak olmamalı bu hayatta.

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X