Savunma Sanayi Haberleri

Yüzde 100 yerli savunma sanayi haberleri. Yerli savunma sanayi ürünleri, yerli savunma sanayi projeleri, MMU, KAAN, MİLGEM, MİLDEN. Türk savunma sanayisi gelişmeleri.

TUALCOM tarafından GPS/GNSS teknolojilerine alternatif olarak tasarlanan Milli Konumlama ve Zamanlama Sistemi TRNAV, yetenekleriyle dikkat çekiyor.

ASELSAN, Erken İhbar Radar Sistemi ALP-300G’yi Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) teslim etti.

Azerbaycan’dan dönüş yolunda Tebriz yakınlarında kaza geçiren İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin helikopterinin enkazını AKINCI İHA tespit etti.

HÜRJET, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Samsun’da gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayisi (TUSAŞ) tarafından geliştirilen KAAN, Amerikan yapımı F-35 savaş uçağına kıyasla üstün özelliklere sahip olduğu iddiasıyla gündemde.

TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, yerli ve milli uçak projesi KAAN’ın gelişim sürecini ve genç mühendislerin bu proje üzerindeki etkisini anlattı.

ASELSAN ASELFLIR 500 entegre edilen Bayraktar TB2 sabit ve hareketli hedefleri yüksek hassasiyetle imha etti.

Milli Muharip Uçak KAAN, bugün sabah saatlerinde ikinci test uçuşunu gerçekleştirdi.

Türkiye'nin ilk milli jeti HÜRJET, son test uçuşlarını da başarıyla tamamlayarak seri üretime doğru emin adımlar ile ilerliyor.

Türk Silah Üreticisi Sarsılmaz’ın SAR9 SOCOM Tabancası, ABD’nin Teksas Eyaletinde Göreve Başlıyor.