Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg’un Yeni Modeli T10F’yi Test Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG)'un yeni elektrikli otomobili T10F’yi test etti.

Togg T10F, TOBB, Cumhur Başkanı Erdoğan
tccb.gov.tr

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (Togg)’un yeni elektrikli otomobili T10F’yi test etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) İkiz Kuleler’de düzenlenen 80. Genel Kurulu’na katılan Erdoğan, burada yaptığı konuşmanın ardından Togg standını ziyaret etti ve T10F modelini yakından inceledi.

Las Vegas’ta tanıtılan T10F modeli, tasarımıyla öne çıkıyor ve Türkiye’de en uzun menzile sahip elektrikli otomobillerden biri olması bekleniyor. T10F, gelecek yılın mart veya nisan ayında önce Türkiye’de, daha sonra Avrupa’da satışa sunulacak.

Togg’un model isimlendirme sistemine göre, “T” harfi Türkiye ve Togg’un baş harfini, “10” sayısı C segmentini ve “F” harfi de fastback gövde tipini temsil ediyor. Böylece “T10F” model ismi oluşturulmuş.

Togg T10F Teknik Özellikler ve Menzil

T10F, 600 kilometreye varan menzil seçeneğiyle piyasaya sürülecek ve bu özelliğiyle Türkiye’deki en yüksek menzilli otomobillerden biri olacak. RWD (arkadan itiş) ve çift motorlu versiyonlar dahil olmak üzere, farklı teknik ve donanım özellikleriyle pazara çıkacak olan T10F, 160 kW / 217 beygir güç ve 350 Nm tork üretecek. Ayrıca, 0-100 kilometre/saat hızlanması 4,6 saniye olan çift motorlu AWD (dört çeker) versiyonu 530 kilometreye varan bir menzil sunmayı hedefliyor.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.