Fonksiyonel malzeme teknoloji şirketi Entekno’ya İngiltere’den ortaklık

Entekno’nun, geliştirdiği yeni MicNo tanecik teknolojisi İngiltere'den gelen ortaklık ile dünyaya açılıyor.

yuzde100yerli.com kapak resmi

Eskişehir’de ”Dünyaya Saygılı Ol” sloganıyla kurulan Entekno’nun, geliştirdiği yeni MicNo tanecik teknolojisi İngiltere’den gelen ortaklık ile dünyaya açılıyor.

‘’Deep-Tech’’ yatırımları alanında uzman olan Diffusion Capital Partners’ın (DCP), 2017 yılında yatırım portföyüne eklediği, MicNo tanecik teknolojisi kullanarak, yeni nesil  kozmetik ve kişisel bakım ürünleri geliştiren Entekno’ya İngiliz malzeme sektörü devi Croda’dan yatırım geldi.

Bu yeni ortaklıkla birlikte Croda, DCP yatırımı Entekno’nun, geliştirdiği yeni MicNo tanecik teknolojisi ile güneş kremi ve kozmetik alanında geliştirdikleri malzemenin uluslararası önde gelen kozmetik markalarına satılması konusunda önemli rol oynayacak.

Entekno’nun yeni teknolojiyle geliştirdiği güneş kremleri etkin UV koruma etkisi ile diğer güneş kremlerine göre daha az aktif malzeme ile daha yüksek koruma sağlarken transparan ve çevreci özelliğiyle cilt üzerinde kalıntı görüntüsünün oluşmasını engelliyor. Hem düşük maliyetli üretilen hem de daha güvenli UV koruması sağlayan MicNo tanecik teknolojisi, güneş altında şeffaf görünen ve deri altına nüfuz etmeyen güvenli tozlar oluşturulmasına etki ediyor. Hassas ciltlerde ve bebeklerde de kullanılabilen üstün teknoloji ile üretilmiş güneş kremi yeni nesil ve özgün bir buluş.

https://www.enteknomaterials.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.