Goldaş Osmanlı Koleksiyonu: Osmanlı Takıları ile Tarihe Yolculuk

yuzde100yerli.com kapak resmi

goldas-osmanli-takilari

Goldaş’ın özgün tasarım anlayışının en güzel örneklerine sahip Osmanlı Koleksiyonu II, Osmanlı’nın muhteşem tarihi ve kültürünü yansıtan takı ve aksesuarlardan oluşuyor. Goldaş tasarımcıları, Osmanlı İmparatorluğu’nu bir kez daha takı sanatında yorumlayarak, yepyeni bir Osmanlı Koleksiyonu’na imza attılar. Uzun ve zor bir araştırma sürecini kapsayan tasarım serüvenleri boyunca, 600 yıl hüküm süren Osmanlı’nın ihtişamını, zengin kültürünü yeniden gün yüzüne çıkarıp, özgün tasarımlar ortaya koydular.

Osmanlı döneminin takılarda yeniden hayat bulduğu koleksiyonda, Osmanlı mimarisi, padişah tuğraları, savaş aletleri, başlıklar, yazılar ve çini motifleri kullanıldı. Muhteşem İznik çinileri, Osmanlı Koleksiyonu II’de, “Bahar Dalı” motifli takılara esin kaynağı oldu. Renkli görünümleri ile dikkati çeken Bahar Dalı tasarımları, bileklik ve yüzükten oluşuyor. Çiçek motifli İznik çini detaylarının yanı sıra Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş ve yükseliş döneminin önemli padişahlarından olan Orhan Gazi, Fatih Sultan Mehmed, Kanuni Sultan Süleyman ve Yıldırım Bayezid’ın tuğralarının kullanıldığı tasarımlar, koleksiyonun dikkat çeken parçalarından.

Kaynak:

http://kolayurl.com/25n

Goldaş:

http://www.goldas.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.