• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 20, 2018 SALI
 

İlk hayalet gemi göreve hazır, 2. si yolda

27 Eyl
2011
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (50 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,88)
Loading...

Hayalet Gemi Heybeliada

MİLGEM kapsamında üretilecek 12 gemiden ilki olan, geçen yıl denize indirilen büyük çoğunluğunda milli imkanlar kullanılarak üretilen Heybeliada korvetinin göreve hazır şekilde deniz kuvvetlerine teslimi ve aynı sınıfta olan Büyükada korvetinin denize indirilişi, Preveze Deniz Zaferi’nin 473’üncü yıl dönümünde sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Pendik tersanesinde düzenlenen törenle kutlandı.

MİLGEM PROJESİ

MİLGEM Projesi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacına binaen; keşif ve gözetleme, hedef, tespit, teşhis ve tanıma, erken ihbar görevleri ile üs ve liman savunması, denizaltı savunma harbi, su üstü harbi, hava savunma harbi, amfibi harekat ve karakol icra edecek 12 (4’ü opsiyonel) Denizaltı Savunma Harbi (DSH) ve keşif karakol gemisinin yerli tasarım, inşa, donatım ve entegrasyonu ile tedarikini içeriyor.

Proje ile gemi dizaynı, tekne inşası ve sistem entegrasyonunda dışa bağımlılığın azaltılması, askeri tersaneler ile özel sektördeki gemi dizayn ve inşa imkan ve kabiliyetlerinin entegrasyonunun sağlanması ve platformun yanı sıra sistem ve alt sistemlerin millileştirilmesi hedefleniyor.

http://www.ssm.gov.tr

İlk hayalet gemi göreve hazır, 2. si yolda için yorumlar

Avatar

rıza ayan

Ekim 3, 2011, 23:10

müthiş bir şey.devamı gelsin.türk milleti çok eski bir ırk daima arkadan vurulmasına rağmer ayakta kalmıştır kalacaktır.yıllardır siz yapmayın biz ucuza verelim dediler kıbrısa çıkarma yapamak için basit tekneler bulamadık..bugün bize yaptığımız bu gemiler bile az.türkiyenin en kısa zamanda savaş uçağı ,uçak gemisi ve en önemlisi uzaya çıkıp askeri uydu yerleştirmesi gerek.ancak o zaman dünyadaki mazlum milletlerin ezilmesini engelleyebilir ve dünyada kalıcı bir barış olmasını sağlayabilir.ne mutlu türküm diyene.tebrik ederim çok mutluyum inşallah öbürlerinide görmeyi allah nasip eder.saygılarımla…

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 21 -1 0

Avatar

mehmetcik

Mayısıs 31, 2012, 13:05

gurur duydum.
sıra kendi ucağımızı uretip ve uydumuzu uzaya yerleştirmeye geldi.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 4 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X