• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 22, 2018 PERŞEMBE
 

İlk Milli Hava Savunma Sisteminin Teslimatları tamamlandı.

1 Tem
2012
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (29 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,97)
Loading...

ASELSAN KMS

ASELSAN tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk milli hava savunma sistemi olan Kaideye Monteli Stinger (KMS) teslimatları tamamlandı. Son beş KMS TSK’ya törenle teslim edildi.

ASELSAN Tesislerinde düzenlenen teslim töreninde konuşan Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, KMS projesinin Türk savunma sanayiinde pek çok uygulamanın önderliğini yaptığını söyledi. Projenin gündeme geldiği yıllarda yabancı alternatiflerin değerlendirmeye alındığını, çok zor karar süreçlerinin ardından milli olarak geliştirmeye karar verildiğini belirten Bayar, ‘€œBıçak sırtı tartışmalardı ama çok şükür ki bu şekilde başlanmış. Bugün itibariyle mükemmel bir ürün haline geldi’€ diye konuştu. Bayar, Türk savunma sanayisinin üretim ve tasarımda belli bir noktaya geldiğini, bundan sonraki projelerdeki önceliklerinin Türk Silahlı Kuvvetlerine yetenek kazandırmak olduğunu söyledi.

http://kolayurl.com/8lc

İlk Milli Hava Savunma Sisteminin Teslimatları tamamlandı. için yorumlar

Avatar

mete soydan

Temmuz 2, 2012, 03:07

süper fakat fazla bilgi yok bekledimiz bilgi örnek rusyadan istanbula bir atom bonbası atılırsa o bonbayı durduracak imkan ve tasarıma görememi en van terimize girmiş tir . yoksa kısa menzilli ve yakın taruzda kullanılan bir savunma sis temimi gene de sevindirici fakat nekadar sevindirici çıtamızı bilmek isteriz.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 4 -1 0

Avatar

GOKHAN

Temmuz 30, 2012, 16:07

Bu stinger ler çok kısa menzilli hava savunma füzeleridir.Bunlarla ne Rusun attığını nede İsraillinin gönderdiğini vurursun.Zaten okapasitede bir sistemi yapacak teknolojiyede sahip değiliz belki 20 yıl sonra.Ağ babalar Türkiye ye böyle bir teknoloji kazandırmazlar.Böy sistemi yapanlar işi çabuk ve derinden yapıyor.Biz Amerikalı olduğumuz sürece hiç bir zaman İsraile ulaşabilecek silahlara sahip olamayız.Türkiyenin en kısa sürede dünyanın en iyi savunması olan RUS hava savunma S-400 füzelerine ihtiyacı vardır. Bunun dışındaki savunma füzeleri alınırsa Türk halkı aldatılmış olur.

Yorumu Oylayın: +1 5 -1 6

Avatar

cem ertürk

Kasım 12, 2014, 16:11

Ne cahilce laf bunlar ! Bak Einstein ne demiş : Cahillik ne güzel lan ! Herşeyi biliyosun…

Yahu kardeşim, bu füze, alçaktan uçan, helikopter, askeri nakliye uçakları vs. gibi hedeflere karşı kullanılır. Daha yüksekten uçanlar için, ona göre sistem var.

Yorumu oylayın: +1 2 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X