İş Makinesi Tasarımında Devrim: HİDROMEK K4 Serisi, German Design Award 2024 Winner Ödülünü Kazandı

HİDROMEK’in K4 Serisi mini kazıcı yükleyicileri, German Design Award 2024 Winner ödülünü kazandı.

HİDROMEK K4 German Design Award 2024

HİDROMEK’in K4 Serisi mini kazıcı yükleyicileri, tasarım alanında uluslararası prestije sahip German Design Award 2024 Winner ödülünü kazandı. Bu ödül, HİDROMEK’in 33’üncü uluslararası tasarım ödülü oldu.

HİDROMEK, bu ödülü kazanan ilk ve tek kazıcı yükleyici üreticisi. K4 Serisi mini kazıcı yükleyiciler, iş makinesi tasarımında konfor, rahatlık ve kolay kullanım gibi özellikleri ön plana çıkarıyor. Sanal gerçeklik uygulamaları ile makine henüz sanal prototip halindeyken operatörlere kullandırılıyor; böylece kullanıcı geri bildirimlerinden en üst seviyede faydalanılıyor.

K4 Serisi mini kazıcı yükleyiciler, ayrıca Universal Design kategorisinde de German Design Award 2024 Winner ödülüne layık görüldü. Bu ödül, tasarımın herkes için erişilebilir ve kullanılabilir olmasını hedefliyor. HİDROMEK’in K4 Serisi, dar alanlarda çalışabilen, katlanabilir kabinli, tekerlekli ve paletli sürüş seçenekli, çok yönlü bir iş makinesi olarak bu kriterleri karşılıyor.

HİDROMEK Tasarım Stüdyo Müdürü Hakan Telışık, kazandıkları yeni ödülle ilgili şunları söyledi: “HİDROMEK olarak, tasarımı iş makinelerinin kalbi olarak görüyoruz. K4 Serisi mini kazıcı yükleyicilerimiz, hem işlevsel hem de estetik açıdan sektörde fark yaratıyor. Bu ödül, tasarım ekibimizin emeğinin ve vizyonunun bir sonucu. Daha nice ödülleri firmamıza ve ülkemize kazandırmaya devam edeceğiz.”

HİDROMEK, 1978 yılında kurulan ve 6 fabrikada 2 bin 500 çalışanıyla üretim yapan bir iş makinesi üreticisi. HİDROMEK, 100’den fazla ülkeye ihracat yapıyor ve 12 bölgesel ofisiyle dünya çapında hizmet veriyor. HİDROMEK, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, kazıcı yükleyici, motorlu greyder ve toprak silindiri olmak üzere beş farklı ürün grubu sunuyor.

https://www.hidromek.com.tr

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.