Kenya, Katmerciler ‘den 118 adet Hızır alacak

Kenya silahlı kuvvetleri, Katmerciler tarafından üretilen zırhlı araç Hızır 'dan 118 adet alacak.

Kenya silahlı kuvvetleri sözcüsü Katmerciler tarafından üretilen 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç Hızır ‘dan 118 adet almak istediklerini duyurdu.

Kenya silahlı kuvvetleri sözcüsü Katmerciler üretimi Hızır zırhlı araçların Kenya ordusunun ihtiyaç duyduğu koruyucu özelliklere sahip olduğunu vurguladı. The Star gazetesinde yer alan habere göre söz konusu alımın maliyeti yaklaşık 7,7 milyar Kenya şilini (518 milyon lira) olarak belirtildi. 

Katmerciler HIZIR 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç

HIZIR 4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç, kırsal ve kentsel alanlardaki yoğun çatışma koşullarında yüksek performans gösterecek şekilde optimize edilerek 9 personel kapasiteli olarak tasarlanmıştır. Araç yüksek balistik ve mayın koruma seviyesine sahiptir. Komuta kontrol aracı, KBRN aracı, silah taşıyıcı araç (çeşitli silah sistemlerinin kolay entegrasyonu), ambulans aracı, sınır güvenliği aracı, keşif aracı olarak çeşitli konfigürasyonlar için çok yönlü, düşük maliyetli ve kolay bakım sağlayan bir platform araç görevini ifa eder.

http://www.katmerciler.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.