• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 20, 2018 SALI
 

Mehmetçiğe keskin nişancı tüfekleri geliyor

31 Ara
2009
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (30 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,20)
Loading...

MKEKE keskin nişancı tüfeği

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyaç duyduğu askeri mühimmat malzemelerini karşılayan MKEK Genel Müdürlüğünün, tedarik programına alarak uluslararası düzeyde ihaleye çıkardığı keskin nişancı tüfeği dürbünü ile ilgili ihale sonuçlandı.

Edinilen bilgiye göre; Jandarma Genel Komutanlığı için NATO standartlarına uygun olarak tedarik edilecek 110 adet keskin nişancı tüfeği dürbünü kuruma ait tesislerde üstlenici firma tarafından imal edilecek. Bu konuda MKEK Genel Müdürlüğünün açtığı ihaleyi bir Türk firmasının kazandığı öğrenildi. 6 firmanın teklif verdiği ihalede en uygun 193 bin 210 euro tutarında teklif verildi.

Programa göre, keskin nişancı tüfeği dürbünleri MKEK’nin Kırıkkale’deki silah fabrikasında üretilecek.

(JNG-90, Bora 12)

Kaynak: Milliyet Haber

http://kolayurl.com/2ph

Mehmetçiğe keskin nişancı tüfekleri geliyor için yorumlar

Avatar

yalandan milli

Şubat 12, 2010, 00:02

artik bence mke nin yaptigi yapacagiz hic birseye inanmamak gerek… biz yapiyoz dedikleri hersey alman patentli…. inandirici deil o kurum… islevini yitirmis..

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 12 -1 1

Avatar

Mete Çiçekçi

Mart 27, 2010, 00:03

saçmalama ””yalandan milli”’ adlı kullanıcı,
Bilim adamlarımızın başarısı başarısızları kıskandırır tabiiki hoşlanmazsınız böyle şeylerden….

Yorumu Oylayın: +1 5 -1 5

Avatar

AKINCI

Mayısıs 11, 2010, 11:05

ben özellikle ülkemin insanına fırsat verilsin ve yabancıların arge çalışmalarına ayırdıkları kaynağın yarısı bizim teknik elemanlarımıza verilsin yeri yerinden oynatırız diyorum şimdi özellikle başarılı bir üretim yapabilmek için bir yerden başlamamız gerekir bunu yaparkende elbette olumlu veya olumsuz sonuçlar olacaktır burada önemli olan aynı hatayı tekrar yapmamaktır kimin teknolojisi olursa olsun önemli geğil önemli olan o noktadan sonra kendine göre güncelleyip geliştirip o üründen daha etkili ve stratejiğini ortaya koymaktır ve kendi milli projen haline getirmektir bu bilgisayar optik zomm destekli keskin nişancı tüfeğide olabilir örneğin yüksek irtifada uçabilen israillilerin bize vermeyipte bizim kendi yaptığımız keşif ve denetleme uçağı olan heronlarda olabilir bu gün ülkemde artık olmaz diye birşey yok yeterki ben bunu yapacam deyipte birilerinin start alması ve devlet büyüklerimizinde o insanlara maddi manevi psikolojik olarak destek vermeleridir ülkemin içersinde kıyıda köşede kalmış öyle sanaatkar ustalarımız varki teknik elemanlarımız varki bu değerlerden ülke olarakta istifade etmemiz lazım diyorum bunları örnekler halinde çoğaltabiliriz ülkemizin geliştirmiş olduğu her teknoloji hepimiz ve insanlık için hayırlı olsun diyorum

Yorumu oylayın: +1 4 -1 1

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X