• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 21, 2018 ÇARŞAMBA
 

Otokar’ın yeni zırhlısı ARMA

22 Eyl
2010
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (48 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,23)
Loading...

Otokar - Arma

Otokar, sahip olduğu mevcut tasarım ve mühendislik alt yapısı ile, tüm fıkri sınai mülkiyet hakları kendisine ait olan ARMA aracını kendi özkaynaklarını kullanarak geliştirdi.

ARMA, modern orduların çok tekerlekli modüler bir platformdan bekledikleri tüm görevleri karşılama yeteneğine sahip bir zırhlı araç. Farklı görevlere uygun geliştirilebilen ARMA, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı silah ve kule sistemleri ile donatılabiliyor.

6×6 ARMA zırhlısı, sürücü ve komutan dahil toplam 10 personel taşıma kapasitesine ve 18.500 kg.’lık muharebe ağırlığına sahip. ARMA bu konfigürasyonu ile C130 dahil her türlü nakliye uçağı ile taşınabiliyor.

http://www.otokar.com.tr

Otokar’ın yeni zırhlısı ARMA için yorumlar

Avatar

AKTAN

Ekim 28, 2010, 01:10

NE ZAMAN Kİ SİLAH KONUSUNDA DIŞA BAОIMLILIKTAN TAM MANASI İLE KURTURSAK BAОIMSIZ BİR ÜLKE OLUCAZ İNŞALLAH.FAKAT ÜSTÜN
TEKNOLAJİK VE GEREKLİ OLANA ODAKLANMAK ŞARTI İLE…

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 15 -1 0

Avatar

yılmaz

Şubat 9, 2011, 11:02

Er yada geç canım vatanım TÜRKİYEM süper güç süper bir devlet olacak buna canı gönülden inanıyorum

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 6 -1 0

Avatar

fahri temizkan

Nisan 3, 2011, 19:04

türk silahlı kuvvetleri her acıdan kendi silahını üretikce tamamen yerli silahlar oldugu sürece dışa baglı olmadıgımız zaman silah bakımından o zaman türk devleti dünyanın neresinde olusa olsun sözü kanun olur …….. biz amerika gibi olmayız. cünkü türk miletiyiz. her zaman ezilene sahip cıkmışız ve böylece sadeçe insanlıga menfahat olmak sızın insan oldugu icin yardım etmişiz…..

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 6 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X