SAR 9 ve METE serisi tabancaların teslimi devam ediyor

Özgün tabanca geliştirme projesi kapsamında üretilen SAR 9 ve METE serisi tabancaların teslimi devam ediyor.

Sarsılmaz ve Samsun Yurt Savunma (CANİK) tarafından güvenlik güçlerinin tabanca ihtiyacının özgün olarak karşılanması amacıyla geliştirilen SAR 9 ve METE serisi tabancaların teslimi devam ediyor.

Savunma Sanayisi Başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabından, özgün tabanca geliştirme projesi kapsamında üretilen Sarsılmaz SAR 9 ve Samsun Yurt Savunma CANİK METE serisi tabancaların güvenlik güçlerine tesliminin devam ettiğinin bilgisini paylaştı.

Özgün tabanca geliştirme projesi kapsamında üretilen SAR 9 ve METE serisi tabancalar yurt dışında da büyük ilgi görüyor. Bir zamanlar parasını vererek yurt dışından tabanca alamayan Türkiye, bugün dünya ya tabanca ihrac eder hale geldi. Tamamen Türk mühendislerinin ürünü olan SAR 9 ve METE serisi tabancalar Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Türk Polisinin tabancası olarak kullanılkmakta.

https://www.canikarms.com, https://www.sarsilmaz.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.