Silahlı Mini/Mikro İHA SONGAR teslimatları başladı

songar_mini_iha

Asis A.Ş. tarafından geliştirilen SONGAR silahlı mini/mikro İHA sisteminin güvenlik güçlerine teslimatına başlandı.

Savunma sanayii başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile silahlı mini/mikro İHA geliştirme projesi kapsamında geliştirilen SONGAR silahlı drone sistemlerinin güvenlik güçlerimize teslim edildiğini duyurdu.

SONGAR Silahlı Drone Sistemi, askeri ve güvenlik amaçlı her türlü operasyonda, gündüz ve gece etkin olarak kullanılmak üzere geliştirilmiş olan, otomatik makineli tüfek ile teçhiz edilmiş, 10 km yarıçaplı bir menzil içinde görev icra edebilen, gerçek zamanlı görüntü aktarımı yapabilen, her biri 200 adet 5.56 kalibre 45 mm NATO sınıfı mermi taşıyabilen, özel esnek mermi yolu (mayon) ve otomatik ateşleme mekanizmasına sahip, 2800 metre MSL irtifa içinde görev icra edebilen, yüksek nitelik ve işlevleri açısından İLK MİLLİ; otomatik atış stabilizasyonlu Silahlı Drone Sistemidir.

http://www.asisguard.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.