• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Ocak 18, 2018 PERŞEMBE
 

TAI’den İnsansız Helikopter

24 Oca
2011
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (37 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,68)
Loading...

TAI Sivrisinek

TAI, insansız hava uçağı ANKA’nın göklere yükselmesinin hemen ardından, Türkiye için bir ‘€˜sürpriz’ ilke daha imza attı. ‘€˜Sivrisinek’ adı verilen, ‘€˜silahlı ama insansız’ helikopter, başarıyla uçuruldu.

Havacılık sektörüne F-16 montajı ile giren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI) bu alandaki tasarım çalışmalarına bir yenisini ekledi.

İnsansız hava araçları üzerindeki çalışmalarıyla son günlerde adı sık sık gündeme gelen TAI, şimdi de silah taşıyan insansız helikopteri tasarladı ve uçurdu.

‘€œSivrisinek’€ adı verilen helikopterin, motor ve bazı uçuş aksamı yurt dışından getirildi. Sivrisinek ilk uçuşunu 24 Aralık 2010 tarihinde TAI’nin Akıncı tesisinde yaptı.

http://kolayurl.com/4ez

TAI’den İnsansız Helikopter için yorumlar

Avatar

ebru

Şubat 3, 2011, 19:02

ulkemiz artik tuketimin yaninda uretimde yapiyor.insan bu tur haberleri okudukca gelecek icin daha cok umutlaniyor…

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 22 -1 1

Avatar

mehmet

Şubat 15, 2011, 19:02

teşekürler taı mühendislerine ama bu daha başlangıç avrupa bekle biz geliyoruz

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 15 -1 0

Avatar

ssssss

Mart 21, 2011, 22:03

Motor Turkiyede yapilmiyor yuzde yyuz yerli deyil yani

Yorumu oylayın: +1 1 -1 5

Avatar

ali

Mart 23, 2011, 00:03

dondurulmuş zamandan çıkıldı sanırım medeniyeti biz avrupaya taşıdık onlar kendilerine maal etiler şimdi aynı medeniyeti sömürü düzeninden ayrıştırıp yeniden dizayn edip geri göndermenin zamanı geldi sanırım haçlı seferleri başladı kendileriye le savaş sona erdi şimdi savaşacak yeni ırklar bulmaları gerek bunun için kimler var müslüman lar savaşmak için birleşen miletlerde hiç müslüman ülke yok ne garip deilmi savaş yapılan bölgeler nereleri müslüman ları yoğun olduğu yerler eeeartık kendi kendimize yetecek kadar güçümüz olsun sadece lokmanın ne yudulmasıyla alakalı

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 5 -1 0

Avatar

Aydın DURMUŞ

Mayısıs 10, 2011, 22:05

Değerli arkadaşlar ELEKTRONİK teknolojisine ve cip teknolojisine ne kadar hakim olursak o kadar gelişmiş oluruz.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 4 -1 0

Avatar

suat

Mayısıs 12, 2011, 17:05

selam ne zamandır izliyorum ama nedense bu hefes uzun vadede kalmıyor yoksa aklıma şu takılıyor gösdermelikde olsa üretiliyor ama devamı varmı oluyormu kactane üretebildiniz anka daha bir tanemi üretebildik yoksa odamı hayal oldu üretimi devammı kac tane üretebildik bunu cevapları nerede 1 sene oldu 2 ci seneye bastık acıklama varmı

Yorumu oylayın: +1 0 -1 1

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X