• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 18, 2018 PAZAR
 

Tamamı yerli ilk ticari araç

18 Ara
2008
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (33 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,61)
Loading...

Hiscar Derman

Eskişehir’li Hisarlar Grup tarafından 2009 yılında satışa sunulacak olan ilk Türk yapımı çok amaçlı 4×4 hafif ticari araç Hiscar Derman, arazi araçlarını kıskandıran off-road performansıyla öne çıkıyor.

1973 yılında iş hayatına başlayıp traktör, forklift, otobüs, özel amaçlı araçlar ve tekstil makineleri alanlarında üretim yapan Eskişehirli Hisarlar Makine San. ve Tic. A.Ş. yıllarca ara ürün üretimi yaptıktan sonra kendi bağımsız ürünlerini üretme kararı aldı ve Türk otomotiv endüstrisinin ilk yerli çok amaçlı 4×4 hafif ticari aracını üretti. Bunun için bünyesinde Hiscar adlı bir firma kuran grup bir traktör, bir kamyonet ve bir otomobilin özelliklerini tek bir araçta toplamayı başarmış.

http://www.hiscar.com.tr/

Kaynak:

http://kolayurl.com/1c1

Tamamı yerli ilk ticari araç için yorumlar

Avatar

lofçalı

Aralık 18, 2008, 22:12

helal olsun….

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Avatar

hidayet

Ocak 1, 2009, 21:01

şu anda filistinde yaşananları görüpte çevremdeki insanlara israil üretimi malların listesini çıkarıp bu malları almamaları için tanıdıklarıma liste halinde gönderecegim. bu arada biz ne üretiyoruz diye merak ettim ve ilanınızla karşılaştım o kadar mutlu oldumki size anlatamam bu çalışmanızdan duyduğum memnuniyeti sizinle paylaşmak istedim.ALLAH emeklerinizi zayi etmesin. VATANIMIZA MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN.beni bilgilendirirseniz sevinirim.e posta bekliyorum aracın tanıtımı ile ilgili şu an durumum müsait degil ama inşallah araba alacagım zaman size haber veririm.

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Avatar

Gençlerbirliği

Ocak 16, 2009, 16:01

Umarım bu üretim kendisini geliştirerek ve süreklilik sağlayarak devam eder. Ancak şunu belirtmek gerekiyor. Ülkemizde otomotiv endüstrisini tekelinde tutanlar Koç ve Sabancı olduğu müddetçe zayıf girişimler her zaman darbe yemeye mahkum olacaklardır. Bu yerli ve içimizden birilerinin çabası olan araca çok yakında diğer üretici firmalar darbe vuracaktır. Bakın,görün.

Yorumu oylayın: +1 2 -1 0

Avatar

gökhan

Şubat 3, 2009, 11:02

inşallah buda imza ya benzemez jet fadıl oyuncağını bile yapamadı size güveniyorum destekliyorum türk milletine hayırlı olsun……

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

erol sultuybek

Şubat 15, 2009, 13:02

slm yıllardır bu haberi bekliyodum Allah c.C yolunuzu acsınhalk olarak arkanızdayız size darbe vurmak isteyen firmaların tepesine binmeye hazırız yeter artık yıllardız bu halkı kandırdıkları kendi arabamızı kullanmak istiyoruz

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 7 -1 0

Avatar

erol sultuybek

Şubat 15, 2009, 13:02

hayırlı olsun

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

Mevlüt GÜLTEKİN

Mart 5, 2009, 23:03

Haberi Cumhuriyet Bilim Teknik ekinden okudum, 2009 yılı ESO teknoloji ödülünü alan proje olarak geçilmiş. Bağımsızlığın kazanılmasının bu gibi projelerle olacağını bilen biri olarak ümitleniyorum. Fakat daha derinden düşündüğümde üzülüyorum. Projenin kapsamını tam bilmediğim için kahramanca veya hor görecek şekilde yorum yazmam yanlış olur. Ama tüm telif hakalarının bizim olduğu bir ürün bana bağımsızlığımız geliyor duygusu verecektir. Türk bilim insanlarına ben güveniyorum, olanak verildiğinde olacaktır. Üzüldüğün tarafı şudur; ülkemizde, bize ait bir motor üretimi yapılamıyor; yapılan makina, ekipman, cihaz vs. nin ilk maddeleri ülke dışından sağlanıyor. Yani malzeme bilgisi ve bilimi mevcut değil. Bu sizleri eleştirmek değil, AR-GE faliyetlerinizi bu yönlerede kaydırmanızı istemek. Projeyi destekliyor, tüm parçalarının türk topraklarından çıkmasını diliyorum. Sizlerden özür dileyerek başka konudan bahsetmek istiyorum.Yorumlardan bazılarında şu malı almayın, bu malı almayın gibi arkadaşlarına haber vereceklermiş. Bunlar cahil beyinler; nedeni, yıllardır bizler bir sebepten dolayı ülkeleri protesto eder mallarını almayız. Boy boy pankartlar asar markaları ilan ederiz. Eğer bizler cahil olmasak ta, bilinçli “BİLİNÇLİ” olsak, bunlara hiç gerek kalmayacak, ülkemizde bulunduğu noktadan daha ileride olacaktı. Zaten her birey, yaşamında önce ve mümkünse, ülke malını tercih etmeli. İşte o zaman o pankartlara gerek kalmayacak. Ben ırkçı değilim, karşıyım ama ülkemin malını kullanır, kullandırır, çocuklarıma bunu öğretirim. Kültürüme sahip çıkmaya çalışır. Türkçemizi doğru ve yabancı dillerden arınmış olarak kullanır, kullandırmaya çalışırım. Çocuklarıma böyle öğretirim. Her yıl ailecek birer ağaç dikeriz.(fakir olmamıza rağmen) Çevreye saygılı olmaya çalışırız……Sağlıcakla kalın.

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Avatar

orhan bedir

Aralık 6, 2009, 22:12

tek kelimeyle bu puroje tam destek veriyorum şunu söylemek istiyorum dış görünümü daha gözalıcı olmalı iç dizaynı daha görünümlü olmalı iç donanımları olduca şık olmalı örneğin kore araçları çok kaliteli değil ama dış görünüm çekici iç görünüm güzel buda bizim tüketicimiz cezbediyor aracın kalitesine önem veren çok az beyler tek kelimeyle güzel olmalı bir gece kondu var birde villa var bizim herşeyi ile güzel olmalı

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

fatih yüksel

Ocak 4, 2010, 19:01

tek kelime ile başlamak bile yeterli şimdiye kadar savaştan kurtardığımız kore mallarının ve avrupa mallarının istilasından kurtulamadık. ve bizim niye olmasın yerli malı yurdun malı arabayı bile kendi ülkemizin TÜRK MALI ibaresiyle patentli olarak üretelim bu atılımı çok beklememek dileğiyle.

Yorumu oylayın: +1 0 -1 0

Avatar

Hüseyin Acar

Mart 1, 2010, 15:03

Çok güzelolmuş Tasarlıyanın aklına imaledenlerin ellerine kollarına kuvet deyip İNŞALAH ekonamik kısmını önpilanda tutmuşunuzdur. Bir tofaş gibi yakıt deyildir umarım inşallah daha güzelliklere temellim Teşekkür eder ve gurur duyuyoruz

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Avatar

fatih coşkun

Eylül 14, 2011, 19:09

hiscar derman marka otomobilinizin dış görünümünü çok beğendim piaggio porter 2012 euro 5 motoru ile piyasaya hızlı giriyor .komsan otomotiv. faw marka ile onu solluyor türk arabası hepsini sollasın. hadi..

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X