TSK dünyanın en iyi askeri botlarını kullanmaya başladı

Türk askerinin kamuflaj renklerine uygun renkte olan botlar su geçirmez ve dayanıklı taban teknolojisine de sahip.

YDS Akeri Botlar

YDS ve TSK arasında yapılan işbirliği ve çalışmalar sonucunda geliştirilen ve geçtiğimiz aylarda basına tanıtılan askeri botlar Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kullanılmaya başlandı.

YDS ile TSK arasında yürütülen çalışmalarda, hem eğitim hem de operasyon esnasında kullanılabilecek sağlamlıktaki dünyanın en iyi asker botunun tasarlanması ve üretilmesi hedeflenmişti. Tamamlanan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan bot modeli Türk askeri tarafından kullanılmaya başlandı.

Yeni botların en önemli özellikleri daha fazla hareket kabiliyeti sağlamaları ve eski botlardan 300 gram daha hafif olmaları. Aynı zamanda yeni botlar, askerimizin sıklıkla yaşadığı bot vurması, ayak kavramama gibi sorunlara da çözüm getiriyor. Türkiye’nin bitki örtüsüne ve Türk askerinin kamuflaj renklerine uygun renkte olan botlar su geçirmez ve dayanıklı taban teknolojisine de sahip.

http://www.ydsboots.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.