• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 21, 2018 ÇARŞAMBA
 

Türk ıslak mendili 8 ülkede lider oldu

17 Mayıs
2010
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (11 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

Islak Mendil

YILLIK hacmi 170 milyon dolara çıkan ıslak mendilde 8 ülkede pazar liderliğini ele geçiren Türk firmalarının ihraç ettiği ürün sayısı da 130’a ulaştı.

53 farklı ülkeye 70 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren firmalar, ameliyatlı hastalara yönelik medikal ürünlerin yanı sıra, ıslak tuvalet kÜ¢ğıdı, golf sopası parlatıcısı, LCD ekranda leke çıkarıcı gibi mendil ve havlularla öne çıkıyor.

ÇOCUKLARA ve yetişkinlere yönelik geliştirdikleri ürünlerle sektörün hacmini 7 yılda 15 milyon dolardan 170 milyon dolara çıkarmayı başaran ıslak mendil üreticileri, peş peşe piyasaya sürdükleri fonksiyonel ürünlerle uluslararası pazarlara da yükleniyor. Yatalak hastalarda vücut temizliğinden makyaja, vücudun hassas bölgelerini bakterilerden arındırıp, tahrişi önleyenlerden ıslak tuvalet kağıdına, cildi gençleştirmeden anti bakteriyel temizlik bezlerinden golf sopası parlatıcısına, LCD ekranlarda leke çıkarıcıdan ayakkabı cilalarına kadar farklı işlevlere sahip ıslak mendillerle yurt dışına açılan firma sayısı daha şimdiden 50’yi, ihraç edilen ürün sayısıda 130’u buldu. 53 farklı ülkeye satış gerçekleştiren bu firmaların, yaptığı ihracatta 70 milyon dolara ulaştı.

Kaynak; Hürriyet

http://kolayurl.com/3b6

Türk ıslak mendili 8 ülkede lider oldu için yorumlar

Avatar

ilknur

Ocak 19, 2011, 23:01

ıslak mendilin markasını bulamadım yazabilirmisiniz

Yorumu oylayın: +1 3 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X