Türkiye ‘nin ilk ve tek yerli şanzımanı tanıtıldı

Türkiye'nin ilk ve tek yerli ağır vasıta şanzımanı Eskişehir Ford Otosan fabrikasında düzenlenen tören ile tanıtıldı.

Türk mühendisleri tarafından sıfırdan geliştirilen ilk ve tek yerli ağır vasıta şanzımanı Eskişehir Ford Otosan fabrikasında düzenlenen tören ile tanıtıldı.

Eskişehir Ford Otosan fabrikasında gerçekleştirilen törende konuşma yapan Ali Koç, tüm mülki haklarının kendilerine ait olarak geliştirdikleri şanzımanın testlerinin beş yıl sürdüğünü ve bugün üretime hazır hale getirdiklerini aktardı. Ali Koç devam eden konuşmasında bugün gelinen noktada Ford Otosan olarak motorunu, aksını ve şanzımanını bir çatı altında üretebilen dünyadaki sayılı ağır vasıta üreticilerinden biri konumuna geldiklerini aktardı. Üretilen bu şanzıman ile beraber Ford Otosan bünyesinde üretilen kamyonların %90 yerlilik oranına ulaştığı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca Ali Koç konuşmasında elektrikli araç ve batarya üretimi konusunda başlanan yatırımın müjdesini de verdi.

https://www.fordotosan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.