• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 21, 2018 ÇARŞAMBA
 

Türkiye’nin İlk Hidrojenli Teknesi “Martı” Üretime Başladı

28 Tem
2011
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (44 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,98)
Loading...

Martı Hidrojen Teknesi

Martı Hidrojen Teknesi 2

Martı Hidrojen Teknesi 3

Türkiye’nin ilk hidrojen teknesi Martı, Tuzla Tersanesi’nde üretime başladı. “Martı” bu yılın Nisan ayında tamamlanarak Haliç sularında yüzecek.

İTÜ’lü mühendis ve mühendis adaylarının oluşturduğu İTÜ İstiklal Projelendirme ve Uygulama Topluluğu’nun ilk ürünü Martı- Hidrojen Teknesi’nin, tasarımından elektrik sistemine kadar her şeyi, topluluk tarafından üretiliyor. Martı-HidrojenTeknesi, sıkıştırılmış hidrojen gazını atmosferdeki oksijen gazıyla birleştirerek elektrik enerjisi üreten yakıt hücresi teknolojisiyle çalışıyor. Üstelik atık olarak doğaya sadece saf su bırakıyor. 6 kişilik yolcu ile 2 kişilik mürettebatı taşıyacak teknenin boyu 8.13 metre, genişliği ise 3.2 metre olarak tasarlandı. 8 kilowatt yakıt hücresi kullanacak olan tekne, saatte 7 deniz mili hızla Haliç’i turlayacak.

http://kolayurl.com/5ks

Türkiye’nin İlk Hidrojenli Teknesi “Martı” Üretime Başladı için yorumlar

Avatar

muhammed

Eylül 13, 2011, 10:09

yerli üretimmi yoksa yabancı ile ortak üretimmi milli türk projelere ihtiyacımız var dış bağımlılıktan kurtulmamız gerekiyor önce

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 12 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X