Twin Bilim Setleri ile çocuklar bilimi deneyerek öğreniyor

twin bilim setleri

YGA mezunu mühendisler tarafından geliştirilen mıknatıslı parçalarıyla LEGO ile uyumlu Twin Bilim Setleri çocukların bilimi deneyerek öğrenmelerine yardımcı oluyor.

Twin 2017’de Türkiye’de kurulmuş, uluslararası bir eğitim teknolojileri girişimidir. Twin bilim setleri, Türkiye’nin bilim alanında ilk nobel ödülünü kazanan Prof. Aziz Sancar, Harvard ve MIT üniversitelerinde Prof. Mehmet Toner ve Prof. Doğan Cüceloğlu’nun danışmanlığında YGA Mezunu mühendisler ve tasarımcılar tarafından üretildi ve geliştirilmeye devam ediliyor.

Twin Bilim Setleri farklı fonksiyonlara sahip birçok elektronik modülden oluşuyor. Bu modüller birbirlerine mıknatıs yardımıyla bağlanarak farklı projeler oluşturulmasına yardımcı oluyor.

Twin Bilim Setleri, bilgisayar programlamanın temellerini kavramak ve  kodlama becerilerini geliştirmek için ihtiyaç duyulan tüm özellikleri ve  günlük hayatta kullanılan teknolojilerin temellerini çocuklara sunan çok amaçlı STEM eğitim setleridir.

STEM eğitimi, fen (science), teknoloji (technology), mühendislik (engineering) ve matematik (mathematics) gibi dört önemli disiplinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan bir öğretim modeli olarak tanımlanıyor.

https://www.twinscience.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.