Ukrayna’ya Milli insansız hava aracı (İHA) Bayraktar TB2 ihracatı yapılacak

Ukrayna devlet başkanı, Türkiye ile Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracı (İHA) alımına yönelik anlaşma imzalandığını duyurdu.

Bayraktar TB2 UAV

Türkiye askeri teknoloji ihracatında bir başarıya daha imza atıyor. Ukrayna devlet başkanı Petro Poroşenko, Türkiye ile Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracı (İHA) alımına yönelik anlaşma imzalandığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Özellikle Afrin harekatı gibi sınır ötesi operasyonlarda kullanılmaya başlanması ve zor hava şartlarından gösterdiği üstün performans ile dikkatleri üzerine çeken Bayraktar TB2 İnsansız Hava Araçları (İHA) dost ülkelerin ordularının dikkatini çekmeye devam ediyor. Ukrayna devlet başkanı Petro Poroşenko tarafından yapılan satın alma açıklaması ile Bayraktar TB2 İnsansız Hava Araçları üstün teknolojisi ve gerektiğinde silahlanabilme kabiliyeti ile tekrar gündeme geldi.

http://baykarmakina.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.