Vestel, İngiltere’de iki marka satın aldı

Vestel İngiltere'de yer alan Hostess ve White Knight markalarını satın aldı.

VESTEL ZORLU LOGO

Vestel tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre Vestel İngiltere’de yer alan Hostess ve White Knight markalarını satın aldı.

Vestel tarafından İngiltere’de gerçekleşen satın alma ile ilgili olarak KAP’a yaptığı açıklama,

Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı olan Vestel Ticaret AŞ ile İngiltere’de mukim Crosslee PLC şirketi arasında, ilgili şirkete ait Hostess ve White Knight ticari markaları ile bunlarla ilişkili bazı kalıp, teçhizat, fikri mülkiyet ve alan adları gibi belirli bazı mal varlıklarının satın alınmasına dair Marka ve Belirli Mal Varlıklarının Alım Satımı ve Devir Sözleşmesi imzalanmıştır.

Ticari markaların AB’de tescil devirleri tamamlanmış olup, AB dışı bazı ülkelerde tescil işlemleri devam etmektedir.  Vestel’in ODM müşterileri arasında yer alan ve İngiltere beyaz eşya pazarının önemli oyuncularından biri olan Crosslee PLC’den gerçekleştirilen bu satın alma ile Şirketimizin İngiltere pazarındaki konumunu daha da güçlendirmesi beklenmektedir.

https://www.vestel.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.