VİKO

VİKO, üretiminin yüzde 50'sini 60 ülkeye ihraç ederek, dünya pazarlarında da başarıyla ülkemizi temsil etmektedir.

VİKO Logo

Kurulduğu yıldan günümüze kadar geçen 28 yıl içinde elektrik anahtarları, grup priz, sigorta kutuları ve sayaç üreterek Türkiye’nin bu alandaki lider kuruluşu haline gelen VİKO, üretiminin yüzde 50’sini 60 ülkeye ihraç ederek, dünya pazarlarında da başarıyla ülkemizi temsil etmektedir.

Teknolojik yatırımlarla sürekli desteklenen güvenli ve kaliteli ürün yapısını geliştirerek, yenilikçi, yaratıcı ve küresel trendlere uyan özgün ürün tasarım ve hizmetleri ile koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamayı hedefleyen, bölgesel pazarlarda lider, dünya pazarlarında ise etkin, sosyal sorumluluklarının bilincinde, dünya rekabetine uyumlu ve proaktif bir kuruluş olmak vizyonuyla 1980 yılında kurulan VİKO Elektrik ve Elektronik End. San. Tic. AŞ, bugün İstanbul Samandıra’da 53.500 m2 açık, 42.500 m2 kapalı alana sahip Türkiye’nin sektöründeki en büyüğü olarak tanımlanan yeni endüstriyel tesislerinde elektrik enerjisinin aktarılması, kullanılması ve daha kolay sunumu amacıyla çözümler üretmektedir.

Yüzde 100 Yerliden Not:

Doğuşu 1966 yılına uzanan ve elektrik sektöründe ülkemizin en tanınmış markaları arasında yer alan VİKO, 2014 yılında gerçekleşen birleşme sonrasında dünya teknoloji devi Panasonic Corporation bünyesinde yer alan Panasonic Eco Solutions grubuna bağlı olarak varlığını sürdürmektedir.

http://www.viko.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.