Yerli Doğal Bakım Ürünleri “OTACI”

Kurtsan Şirketler grubunun temelleri tam 50 yıl önce Güneş Eczanesinde atıldı.

yuzde100yerli.com kapak resmi

Kurtsan Şirketler grubunun temelleri tam 50 yıl önce genç bir eczacı tarafından İstanbul’da açılan Güneş Eczanesinde atıldı.

Henüz ‘doğal yaşam’ ve ‘alternatif tıp’ gibi kavramların yaygın olmadığı 1950 lerde Eczacı Niyazi Kurtsan, bitkilerden ilaçlar ve sağlıklı ürünler geliştirmeyi kendine misyon edinmiş başarılı bir girişimciydi. Aynı zamanda da yaratıcı ve üretken bir bilim adamı.

Niyazi Kurtsan’ın bitkisel ürünlere yönelişi, doğanın iyileştirici gücüne duyduğu inançtan ve bu gücü başkaları ile paylaşma istediğinden kaynaklanıyordu. Çünkü küçük bir çocukken attan düşüp alnından tehlikeli bir yara almış, dedesinin onu, dağlarda yetişen ve yılan bıçağı denen bir bitkinin kökleriyle tedavi etmesiyle hayata dönebilmişti.

Kurtsan Şirketler Grubunun en gözde markalarından biri olan ‘Otacı’ öz Türkçe’de ‘hekim, eczacı’ anlamına geliyor. Geçmişte Otacı lar hem eczacı, hem hekim hem de bilge kişilermiş. Halbuki bu kelime günümüzde artık sadece ürünlerimizle yaşıyor. ”Otacı” markasının ilk ürünü tam 25 yıl önce piyasaya çıkan bitkisel pastiller.

Pastilleri Türkiyenin ilk bitkisel şampuanı izledi. Sonrasında ise ”Otacı”, geleneksel tedavi yöntemlerini modern teknoloji ile birleştirerek, konusunda Türkiye’nin ilk özgün markası haline geldi.

Türkiye, Avrupa patent kanununu 1995’te kabul ettiğinde Kurtsan İlaçları da Otacı bitkisel pastilleri ile ilk başvurusunu yaptı.

Viyana Patent Enstitüsünde gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda bitkisel pastillerinin yenilik olduğu kabul edilerek, Türkiyenin yerli ilaçtaki ilk patentleri Otacı’ya verildi. Ardından diyet ürünler pazarının öncülüğünü yapan Otacı Light ve diabetik markalı ürünlerimiz proses patentini aldı.

http://www.otaci.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.