• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 17, 2018 CUMARTESİ
 

Yerli Doğal Bakım Ürünleri “OTACI”

31 Tem
2008
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,89)
Loading...

OTACI

Kurtsan Şirketler grubunun temelleri tam 50 yıl önce genç bir eczacı tarafından İstanbul’da açılan Güneş Eczanesinde atıldı.

Henüz ‘€œdoğal yaşam’€ ve ‘€œalternatif tıp’€ gibi kavramların yaygın olmadığı 1950 lerde Eczacı Niyazi Kurtsan, bitkilerden ilaçlar ve sağlıklı ürünler geliştirmeyi kendine misyon edinmiş başarılı bir girişimciydi. Aynı zamanda da yaratıcı ve üretken bir bilim adamı’€¦

Niyazi Kurtsan’ın bitkisel ürünlere yönelişi, doğanın iyileştirici gücüne duyduğu inançtan ve bu gücü başkaları ile paylaşma istediğinden kaynaklanıyordu.

Çünkü küçük bir çocukken attan düşüp alnından tehlikeli bir yara almış, dedesinin onu, dağlarda yetişen ve yılan bıçağı denen bir bitkinin kökleriyle tedavi etmesiyle hayata dönebilmişti.

Kurtsan Şirketler Grubunun en gözde markalarından biri olan ‘€œOtacı’€ öz Türkçe’de ‘€œhekim, eczacı’€ anlamına geliyor. Geçmişte Otacı lar hem eczacı, hem hekim hem de bilge kişilermiş. Halbuki bu kelime günümüzde artık sadece ürünlerimizle yaşıyor.
”Otacı” markasının ilk ürünü tam 25 yıl önce piyasaya çıkan bitkisel pastiller’€¦

Pastilleri Türkiyenin ilk bitkisel şampuanı izledi’€¦

Sonrasında ise ”Otacı”, geleneksel tedavi yöntemlerini modern teknoloji ile birleştirerek, konusunda Türkiye’nin ilk özgün markası haline geldi..

Türkiye, Avrupa patent kanununu 1995’te kabul ettiğinde Kurtsan İlaçları da Otacı bitkisel pastilleri ile ilk başvurusunu yaptı.

Viyana Patent Enstitüsünde gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda bitkisel pastillerinin yenilik olduğu kabul edilerek, Türkiyenin yerli ilaçtaki ilk patentleri Otacı’ya verildi…

Ardından diyet ürünler pazarının öncülüğünü yapan Otacı Light ve diabetik markalı ürünlerimiz proses patentini aldı.

Yazının tamamı:

http://kolayurl.com/n9

Web Sitesi:

http://www.otaci.com.tr/

Yerli Doğal Bakım Ürünleri “OTACI” için yorumlar

Avatar

şifalı bitkiler

Ocak 10, 2010, 16:01

patent alması iyi olmuş

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 5 -1 0

Avatar

PERİHAN KILIÇ

Mart 28, 2011, 21:03

ÜRÜNLERİNİZ GERÇEKTEN KALİTELİ.OTACI HEM DOОAL OLUŞU HEM YERLİ MALI OLUŞU NEDENİ İLE BENİM GÖZ BEBEОİM.

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X