2014’te Türk tasarımlarına ödül yağdı

yuzde100yerli.com kapak resmi

2014-turk-tasarimlarina-odul-yagdi

İtalya’nın Milano kentinde 2010 yılından itibaren düzenlenen ve dünyanın en kapsamlı tasarım yarışmaları arasında yer alan A’Design Award Tasarım Ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu.

Uluslararası alanda 208 ülkeden 12.000’in üzerinde katılımın gerçekleştiği yarışmada, kazanan tasarımcılar listesinin başında ise bir Türk tasarımcı yer aldı. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’yi dünya sıralamasında ikinciliğe taşıyan ekibi ile Dr. Hakan Gürsu, bu yıl 15 ödül birden kazanarak “En çok ödül alan tasarımcı” unvanını korudu.

ODTÜ Teknokent’te yer alan katma değerli ürün tasarım merkezi Designnobis bünyesinde geliştirilen tasarımlardan “Steam” buharla demleyen çaydanlık, “Platin Ödül” ile onurlandırılarak en iyi ev aleti seçildi. Bunun yanında mobilyadan elektronik ürüne, ulaşım aracı ve aydınlatmaya, pek çok farklı kategoride ödülleri toplayan tasarım ekibi, son dört yılda toplam 46 ödül ile rekor sayıda kazanıma sahip. Ülkemizden Vestel ve Arçelik gibi markaların da ödül aldığı yarışmaya Türk tasarımı damgasını vurdu.

https://anahtar.sanayi.gov.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.