ADAC, Türkiye’nin Elektrikli Otomobili Togg Hakkında Bir Yazı Yayınladı

ADAC, Türkiye'nin ilk yerli otomobili olan TOGG hakkında bir yazı yayınladı.

TOGG e-SUV

Almanya’nın en büyük otomobil kulübü olan ADAC, Türkiye’nin ilk elektrikli yerli otomobili olan Togg hakkında bir yazı yayınladı.

ADAC’ın web sitesinde yer alan haberde, Togg özellikleri ve tasarımı hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

Togg’un tasarımı ve teknolojik özellikleri haberde geniş bir şekilde ele alındı. Tasarımının modern ve çarpıcı olduğu, özellikle 29 inch ve 12 inch olarak iki dokunmatik geniş ekranın standart olarak gelmesi, otonom sürüş ve internet bağlantılı özelliklerine vurgu yapıldı. İç mekanda da oldukça geniş bir yolcu alanı sunan Togg, yüksek teknolojili bir araç olarak tanımlandı.

ADAC Togg Yazısı

ADAC’ın Togg hakkındaki haberinde, aracın Almanya satış fiyatı hakkında henüz kesin bir bilginin olmadığı ancak Türkiye’deki satış fiyatı dikkate alındığında 47.000 Euro gibi rekabetçi bir fiyata sahip olduğundan bahsedildi. Ayrıca Togg’un 1 milyon adetlik satış hedefinin iddialı bir hedef olduğuna değinilen haberde, ön sipariş sırasından alınan 175 bin adetin üzerindeki siparişin bu hedefi gerçekçi kıldığına da dikkat çekildi.

Togg, Türkiye’nin otomotiv endüstrisinde önemli bir adım olduğuna dikkat çeken ADAC, aracın Avrupa pazarında da ilgi görmesi beklenen bir model olduğunu ifade etti.

https://www.togg.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.