• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 22, 2018 PERŞEMBE
 

Alçak İrtifa Hava Savunma Silah Sistemi KORKUT

13 Ara
2016
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy, ortalama: 5 üzerinden 5,00)
Loading...

ASELSAN ve FNSS tarafından zırhlı ve mekanize birliklerin hava savunma ihtiyaçları için geliştirilen KORKUT Hava Savunma Sisteminin ilk partisi Kasım 2016’da Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.

40 KORKUT Silah Sistemi Aracı ile 13 Komuta Kontrol Aracı üretimini kapsayan projede seri üretim teslimatlarına 2018 yılında başlanması son teslimatın ise 2022’de yapılması planlanıyor.

KORKUT Sistemi, hareketli unsurlar ile mekanize birliklerin hareket halinde yüksek isabet oranı, gece/gündüz her türlü arazi ve hava şartlarında hava-yer mühimmatları, seyir füzeleri, helikopter ve İnsansız Hava Araçlarına karşı hava savunmasının etkin şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla geliştirildi. KORKUT, üç Silah Sistemi Aracı (SSA) ve bir Komuta Kontrol Aracı’ndan (KKA) oluşan takımlar halinde görev yapacak.

Korkut platformunun araç ihtiyacını FNSS, ZMA-30 ile sağlamakta. ZMA-30 Platformu, ZMA-15’e ve AKINCI ZMA’ya göre daha güçlü süspansiyon kapasitesi ve artırılmış güç gurubu performansına sahiptir. Korkut platformunun hedef tespit, silah ve atış kontrol sistemlerini ise ASELSAN milli imkanlarla yurt içinde geliştirmekte.

http://www.aselsan.com.tr/

Alçak İrtifa Hava Savunma Silah Sistemi KORKUT için yorumlar

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X