• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 21, 2018 ÇARŞAMBA
 

ANKA 6 saat havada kaldı

25 Kas
2011
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (50 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,42)
Loading...

TAI ANKA

ANKA’nın testi TAI mühendisleri tarafından Eskişehir’in Sivrihisar İlçesi’ndeki Askeri Meydanı’nda önceki gün saat 09.35’te yapıldı.

İnsansız hava aracı otopilot sistemi ile pistten havalandı. Toplam 6 saat süren uçuşta pilotsuz uçak 18 bin feet yani 6 bin metreye tırmandı. Uçuş sırasında 240 farklı test başarıyla yapıldı.

Test çalışmalarının ardından ANKA saat 15.35’te yine otopilot sistemi kullanılarak Sivrihisar’a sorunsuz indi. Yapılan testler sırasında ANKA, kızılötesi çekim yapabilen ve ASELSAN tarafından imal edilen yerli FLIR kameranın aynı boyut ve ağırlığına sahip sistemi burnunda taşıdı. Önümüzdeki günlerde devam edecek testlerde ANKA havada 24 saat kalışı ve gerçek FLIR kamera sistemi denenecek.

Testlerin son aşamasının Güneydoğu’da yapılması planlanıyor.

http://kolayurl.com/6n6

ANKA 6 saat havada kaldı için yorumlar

Avatar

hüsnü

Kasım 26, 2011, 18:11

bunlara silah ve füze de monte edilsin, teröristi görür görmez indirsin F-16 lara da gerek kalmaz böylelikle

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 18 -1 0

Avatar

ali

Şubat 7, 2012, 11:02

benim görüşüm bu pilotsuz araçların yabancı yüksektekloneliji tarafından yöneldirimesi ve casuz uyduların engelemesi için şifre ve güven eklenmesini ve yabancı silahlarakarşı direncli olmasını temenli eeder,başarılar diler vatanımıza ve ordumuza çokbüyük fadası olması için en iyi temenliler dilerim.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 5 -1 0

Avatar

osman

Şubat 9, 2012, 01:02

geç bile kalındı bence hava güçü çok amaçok önemli bukadar asker yerine radar ve güçlü bomba ve bu gibi projeler daha mantıklı atamızın sözü istikbal göklerde demiş ATATÜRK bundan 90yıl önce bize yol göstermiş hayırllı olsunn

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 5 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X