Yüzde 26’sı yerli tab tanıtıldı

yuzde100yerli.com kapak resmi

General Mobile E-Tab

General Mobile tarafından üretilen yüzde 26’sı yerli katkıyla yapılan e-tab tanıtıldı.

General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, e-tab’deki yerli katkı payının şu anda yüzde 26 civarında olduğunu belirterek, “Hedefimiz 2012 sonuna kadar yerli katkı payını 2 katına, 2013 sonuna kadar ise yüzde 70-80’lere çıkarmak” dedi.

E-tab’ın tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Gölcü, bu üründe donanımla yazılımı birleştirecek noktalara odaklandıklarını belirterek, olabildiğince ekosistemden faydalanarak, basit, sade, yalın ve kolay kullanılan bir arayüz oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Cihazın tasarımının tamamen Türkiye’de yapıldığını, yerel yazılıma sahip olmasına karşın komponent tarafında henüz Türkiye’den tedarik sağlayamadıklarını aktaran Gölcü, bir şarj ve pil üreticisiyle görüşmelere başladıklarını; şarj üreticisiyle bir noktaya kadar geldiklerini; pil konusunda TÜBİTAK ve diğer firmalarla görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.

Gölcü, “e-tab’deki yerli katkı payı şu anda yüzde 26 civarında. Hedefimiz 2012 sonuna kadar yerli katkı payını 2 katına, 2013 sonuna kadar ise yüzde 70-80’lere çıkarmaktır” diye konuştu

http://kolayurl.com/6nk

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.