• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 24, 2018 CUMARTESİ
 

Yüzde 26’sı yerli tab tanıtıldı

25 Kas
2011
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (47 oy, ortalama: 5 üzerinden 3,91)
Loading...

General Mobile E-Tab

General Mobile tarafından üretilen yüzde 26’sı yerli katkıyla yapılan e-tab tanıtıldı.

General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, e-tab’deki yerli katkı payının şu anda yüzde 26 civarında olduğunu belirterek, “Hedefimiz 2012 sonuna kadar yerli katkı payını 2 katına, 2013 sonuna kadar ise yüzde 70-80’lere çıkarmak” dedi.

E-tab’ın tanıtıldığı basın toplantısında konuşan Gölcü, bu üründe donanımla yazılımı birleştirecek noktalara odaklandıklarını belirterek, olabildiğince ekosistemden faydalanarak, basit, sade, yalın ve kolay kullanılan bir arayüz oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Cihazın tasarımının tamamen Türkiye’de yapıldığını, yerel yazılıma sahip olmasına karşın komponent tarafında henüz Türkiye’den tedarik sağlayamadıklarını aktaran Gölcü, bir şarj ve pil üreticisiyle görüşmelere başladıklarını; şarj üreticisiyle bir noktaya kadar geldiklerini; pil konusunda TÜBİTAK ve diğer firmalarla görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.

Gölcü, “e-tab’deki yerli katkı payı şu anda yüzde 26 civarında. Hedefimiz 2012 sonuna kadar yerli katkı payını 2 katına, 2013 sonuna kadar ise yüzde 70-80’lere çıkarmaktır” diye konuştu

http://kolayurl.com/6nk

Yüzde 26’sı yerli tab tanıtıldı için yorumlar

Avatar

Ömer Baba

Ocak 8, 2012, 17:01

Çok güzel ; ama keşke ilkin cep telefonu üretseydiniz, ondan sonra tablete geçerdiniz.
Şu an yüzde yüz yerli cep telefonumuz yok !

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X