Arçelik yeni çalışma ofisi Garage ile yeni fikirlerin önünü açacak

yuzde100yerli.com kapak resmi

Arçelik, bugünün yenilikçi fikirleriyle geleceğin ürünlerini üretmek için iki yeni merkez kurdu. Firma, Garage, Atölye 4.0 ve Tech Pro Akademi’yi, İstanbul Çayırova’da hayata geçirdi.

Arçelik Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, gelecek 50 yıl içindeki değişimin son 400 yılda yaşanılandan fazla olacağını söyledi. Öztürk, Arçelik’in pazarın sunduğu fırsatlara ve dijital dünyaya tam anlamıyla hazır hale gelmek için önemli yatırımlar yaptığını belirtti.

Öztürk, bu çerçevede Garage ve Atölye 4.0’ı hayata geçirdiklerini açıklayarak, “Ülkemizden neden Apple’lar çıkmıyor, niye ülkemizin dünyada çok sayıda bilinen markası yok. Ben bunu kendime kişisel olarak dert edinmiş durumdayım.

Farkına vardım ki biz apartman çocuğuyuz. Bizlerin hiç biri garajda büyümedi. Aslında garaj şu demek, içinde bulunduğunuzda kimsenin size karışmadığı, kendiniz veya arkadaşlarınızla istediğiniz kadar çalışabildiğiniz bir çalışma ortamı. Madem biz garajsız ortamda büyüdük, bari gençler garajlı ortamda büyüsün diye Garage’ı yaptık” dedi.

Öztürk, Garage’da düzenli olarak fikir geliştirme ve prototip çalıştayları yapıldığını aktararak, “Garage’da bir yıl da 20 bin fikri değerlendirip, 200 prototip hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: Milliyet

https://www.arcelik.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.