ASELSAN, Akıllı Ulaşım Sistemleri ihracatında yeni bir başarıya imza attı

ASELSAN, uluslararası bir müşterisi ile Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında 58.9 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

ASELSAN Akıllı Ulaşım Sistemleri

ASELSAN, Akıllı Ulaşım Sistemleri ihracatında yeni bir başarıya imza attı. Şirket, yurt dışı iştiraki üzerinden uluslararası bir müşterisi ile 58.9 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

ASELSAN tarafından KAP’a yapılan açıklamada sözleşmeye ait detaylar yer almamakta. Fakat yüzde 100 yerli olarak ASELSAN’ın geliştirdiği trafik yönetim sistemlerinin müşterinin ülkesindeki karayollarına kurulucağını tahmin etmekteyiz.

ASELSAN’ın geliştirdiği trafik yönetim sistemleri nelerdir?

ASELSAN’ın geliştirdiği trafik yönetim sistemleri, yolların daha etkin kullanımı ve trafik kazalarının engellenmesi amacıyla olay algılama, hava/yol durumu ölçümü, trafik verilerinin ölçümü, kavşak katılım denetimi, yolcu bilgilendirme/yönlendirme ve video yönetimi gibi fonksiyonları gerçekleştiriyor. Bu sistemler, akıllı şehir yazılımları, akıllı ulaşım sistemleri, ikaz ve alarm sistemi gibi alt kategorilerde sunuluyor.

ASELSAN, Akıllı Ulaşım Sistemleri alanında lider yerli teknoloji tedarikçisi olma hedefiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket, bu alanda Türkiye’nin yerli ve milli en büyük çözüm ortağı olarak, dışa bağımlılığı azaltacak ve küresel pazarda yer alan paydaşların ihtiyacını giderecek verimli, güvenilir ve ekonomik ürün ve hizmetler geliştiriyor.

ASELSAN, aynı zamanda demiryolları ve raylı sistemler için de yaratıcı özel çözümler sunuyor. Güç elektroniği, haberleşme, kontrol ve bilgi teknolojilerinde lider firma olarak, müşterilerinin güvenli, hızlı ve ekonomik olarak hedeflerine ulaşmalarını sağlıyor.

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.