• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 25, 2018 PAZAR
 

Asker G3 yerine yerli piyade tüfeği kullanacak

5 Tem
2011
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (103 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,93)
Loading...

Yerli Piyade Tüfeği

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından geliştirilen ve dünyada kullanılan piyade tüfeklerinin en iyi özelliklerini üzerinde toplayan Milli Modern Piyade Tüfeği’nin 3 adet prototipi üretildi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile Milli Modern Piyade Tüfeğinin ”tasarım ve geliştirme” sözleşmesini 22 Ocak 2009 yılında imzalayan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE), tüfeğin prototip çalışmalarını Kırıkkale’deki fabrikasında tamamladı.

Tasarımından itibaren tamamen yerli olan ve hiç bir ülkeden teknoloji transferi yapılmadan üretilen modern piyade tüfeği, şu anda dünyada kullanılan üçüncü jenerasyon piyade tüfeklerinin en iyi özelliklerini üzerinde topluyor.

http://kolayurl.com/5f6

Asker G3 yerine yerli piyade tüfeği kullanacak için yorumlar

Avatar

hakan söyler

Temmuz 6, 2011, 21:07

savunma sanayiinde dışa bağımlıysanız tam bağımsız bir ülke olamazsınız.zira silah sizin omuzunuzda ama tetiği dolaylı yollardan o silahı üretenin elindedir.son yıllarda savunma sanayindeki gelişmeler mutluluk verici.milli olmayan silahların kullanımında geçmişte çok sorun yaşadık.Silahı satan ülkeler Türkiyeye baskı yaptılar.kimisi dedi doğuda kullanamazsın.kimisi dedi nato ülkesine karşı kullanamazsın.
Ama artık biliyoruzki savunma sanayiinde dünyada söz sahibiyiz.Ve ülkemizin çıkarları neyi gerektiriyosa ona göre hareket edebiliriz.kimsede kkarışamaz.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 38 -1 2

Avatar

sami üngör

Temmuz 15, 2011, 19:07

Gerçekten mutluluk verici.Savunma sanayisi açısından önemli bir proje.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 29 -1 1

Avatar

muzo

Temmuz 21, 2011, 00:07

Bu yorum ziyaretçiler tarafından beğenilmedi. Yorumu görmek için tıklayınız..

(Beğenilmedi) Yorumu Oylayın: +1 10 -1 28

Avatar

YILMAZ

Temmuz 27, 2011, 11:07

muzo alman hk-416 nın aynısı olsa ne yazar sonuçta yerli üretim olacak ve paramız gavura gitmeyecek. tatenti de bizde olacak. biraz yorum yaparken destek olucu sözler söyleyelim. köstek olucu değil……

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 34 -1 1

Avatar

hakan söyler

Ağustos 18, 2011, 12:08

Muzo beyefendi.Biz medyadan ve belirli kaynaklardan duyup gördüğümüz haberlere göre yorum yaptık.Silah üzerine bir uzmanlığımız yok.Bildiğiniz bişey varsa açıklarsınız.Bu halkın aptal olduğunu söylemeniz de sizin tebiyesiz usluba sahip biri olduğunuzu gösterir.Halkı aptal yerine koyuyolar diyebilirdiniz.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 14 -1 1

Avatar

Yavuzhan

Eylül 8, 2011, 05:09

Aslında MUZO rumuzlu vatandaş halka aptal dememiş, bu halk aptal mı diyerek aptal yerine koyanların yanıldığını anlatmak istemiş. Yemeyiz demiş bir nevi. Ama kendisinin yanıldığı nokta şurası. MKE nin geliştirdiği HK 416 tüfeklerinin kopyası rafa kaldırılıp yeni bir ürün ortaya çıkartıldı. Bunu gözden kaçırmış olabilir. İki ayrı Yerli tüfek projesi – ya da ürünü diyelim söz konusu.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 10 -1 1

Avatar

mehmet

Eylül 18, 2011, 08:09

savunma sanayisinde dışa bağımlı olmamak güzel bişey mesela f-16 savaş uçakları onların içinde bir çip var amerika ne zaman isterse çipe uydudan sinyal gönderip f-16ları kilitleyebilir.hatta aselsan çalışanları bu çip sistemini bozmak için uğraştılar,ertesi gün 3üde intihar etti..ne hikmet acaba(!)

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 4 -1 0

Avatar

Ayhan

Kasım 25, 2011, 16:11

Türkiye ölçeğinde bir ülkenin A dan Z ye kendi piyade silahını ve versiyonlarını hala üretemiyor olması kadar üzücü ve onur kırıcı bir durum düşünemiyorum. Umarım iddia edildiği gibi altından kazınınca kısmen ya da tamamen almanya veya başka bir ülkeden lisans altında üretim çıkmaz. O zaman da üretemiyorum kardeşim lafı kabul edilemez. Açıkça ürettirmiyorlar dense daha inandırıcı olur. Tabi bunlar itiraf edilmez ama biz böyle düşünücez. Bence Türkiye şu an uluslararası piyasade çok beğenilecek ve ilgi görecek son derece modern, yakışıklı piyade tüfekleri üretebilecek kapasitede. Tıpkı % 100 yerli otomobil vesaire gibi.

Yorumu oylayın: +1 1 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X