ASLAN HÜRKUŞ 3: ANKA ADASI filmi hakkında bilgi edinin! TRT ortak yapımı animasyon filmi 10 Kasım’da sinemalarda!

ASLAN HÜRKUŞ 3: ANKA ADASI”, 10 Kasım 2023 tarihinde sinemalarda gösterime giriyor.

Çocuklar tarafından sevilen Aslan Hürkuş serisinin devamı, ASLAN HÜRKUŞ 3: ANKA ADASI”, 10 Kasım 2023 tarihinde sinemalarda gösterime giriyor.

ASLAN HÜRKUŞ 3: ANKA ADASI”, TRT ortak yapımı bir film olup, film, Aslan ve Hürkuş’un efsanevi Anka Adası’na gitmeye karar vermesiyle başlar. Adanın, mitolojik Anka kuşunun evi olduğuna inanılmaktadır. Yolculukları boyunca bir dizi tehlike ve zorlukla karşılaşırlar. Adanın kötü bir büyücü tarafından korunduğunu keşfederler ve onunla yüzleşmek zorunda kalırlar.

ASLAN HÜRKUŞ serisi animasyonlar ünlü bir mucit ve kaşif olan Aslan’ın yerli ve milli teknolojileri çocuklarımıza tanıtmasını konu almaktadır. “ASLAN HÜRKUŞ” serisinin önceki filmleri “Aslan Hürkuş Kayıp Elmas” ve “Aslan Hürkuş: Görevimiz GökBey” de TRT ortak yapımı animasyon filmleridir.

“Aslan Hürkuş Kayıp Elmas” filminde, Aslan, kahraman bir pilot olan büyük büyük babasından kalan eşyaları kullanarak canlanabilen eski bir uçağın izini sürer. Bu uçağın adı Hürkuş’tur. Bu eski uçak Aslan’ın yardımıyla muhteşem bir uçak haline gelir. “Aslan Hürkuş: Görevimiz GökBey” filminde ise Aslan ve arkadaşları, yerli ve milli imkanlarla üretilen eğitim uçağı HÜRKUŞ ve genel maksat helikopteri GÖKBEY’in macerasına ortak olurlar. Animasyon filmi ile ilgli detaylara TRT Çocuk web sitesinden erişebilirsiniz.

https://www.trtcocuk.net.tr

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.