ATMACA Gemi savar füzesi son test atışında hedef gemiyi vurdu

ATMACA gemi savar füzesi, gerçekleştirilen son test atışında ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurmayı başardı.

Roketsan tarafından geliştirilen ATMACA gemi savar füzesi, envantere girişi öncesi gerçekleştirilen son test atışında ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurmayı başardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ATMACA füzesinin son testinde hedef gemiyi başarıyla vurduğunu gösteren bir videoyu takipçileri ile paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ATMACA gemi savar füzesiyle elde edilen başarıyı sosyal medya hesabından “Mavi Vatanımızın Çelik Kılıcı ATMACA Gemisavar Füzemiz, bugün envantere girişi öncesi gerçekleştirilen son test atışında ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurmayı başardı. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Donanmamıza hayırlı, uğurlu olsun.” mesajıyla duyurdu.

ATMACA Satıhtan Satha Güdümlü Mermi

ATMACA, su üstü harbinde Deniz Kuvvetlerinin harekât ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geliştirilen; hücumbot, fırkateyn ve korvetlerde kullanılabilen, yüksek hassasiyetli satıhtan satha bir güdümlü mermidir.

https://www.roketsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.