Bayraktar KIZILELMA MİUS kanatlandı

Bittiğinde Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı olacak Bayraktar Kızılelma MİUS'un montaj hattında kanatları takıldı.

BAYKAR Bayraktar KIZILELMA MİUS

Bittiğinde Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı olacak Bayraktar KIZILELMA MİUS’un montaj hattında kanatları takıldı.

Baykar Teknoloji, teknoloji başkanı Selçuk Bayraktar sosyal medya hesabı üzerinden Bayraktar Kızılelma MİUS’un montaj hattındaki son görüntelerini takipçileriyle paylaştı. Yapılan paylaşımda Türkiye’nin ilk İnsansız Savaş Uçağı MİUS’un kanatlarının montajının tamamlandığı görülmekte. Kanat montajının tamamlanmasıyla Bayraktar Kızılelma’nın etkileyici tasarımı da ilk kez görüntülenmiş oldu.

BAYRAKTAR KIZILELMA MİUS

Teknolojinin hızla gelişmesine paralel olarak her geçen gün daha hızlı değişen savunma doktrinlerinde, geleceğin hava muharebelerinin insansız muharip jetlerle gerçekleştirileceği öngörülmektedir. Bu kapsamda Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilme çalışmaları devam eden muharip insansız uçak sistemi BAYRAKTAR KIZILELMA (MİUS), geleceğin muharebe konseptine yön verecek.

Baykar tarafından geliştirilen ve dünyada oyunu değiştiren Bayraktar İHA/SİHA’ların tecrübesiyle yola çıkılarak geliştirme çalışmaları yürütülen muharip insansız uçak sistemi, geleceğin teknolojileriyle donatılarak hizmet edecek.

Agresif manevralarla hava-hava muharebesi icra edebilecek olan BAYRAKTAR KIZILELMA (MİUS), düşük radar kesitiyle güvenlik güçleri için güç çarpanı olacak. Kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip olacak olan BAYRAKTAR KIZILELMA (MİUS), gövde içinde taşıyacağı mühimmatları ile belirlenen hedeflere taarruz gerçekleştirebilecek.

https://baykartech.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.