CANİK M2 QCB Ağır Makineli Tüfek, fabrika kabul testlerini geçti

CANİK tarafından Azerbaycan Deniz Kuvvetleri için üretilen M2 QCB ağır makineli tüfekler fabrika kabul testlerini geçti.

CANİK M2 QCB Ağır Makineli Tüfek

CANİK tarafından Azerbaycan Deniz Kuvvetleri için üretilen M2 QCB ağır makineli tüfekler fabrika kabul testlerini geçerek sevkiyata hazır hale geldi.

CANİK, dünyanın kendini muharebede en çok kanıtlamış ağır makineli tüfeği olan 50 kalibre makineli tüfeği, en ileri teknoloji ile yeniden tasarlayıp, iyileştirerek Türk ordusu başta olmak üzere dost ve müttefik ülkelerin kullanımına sundu.

CANİK M2 QCB

CANİK M2 QCB (Hızlı Değiştirilebilir Namlu) Ağır Makineli Tüfek, Canik’in üstün ateşli silahlar ailesinin en son üyesidir. Canik M2 QCB, zırhlı ve zırhsız araçlarda, deniz platformlarındave tripod ayaklığı üzerinde piyade tarafından anti-materyal ve anti-personel amaçlarıyla yaygın olarak kullanılan M2 ağır makineli tüfeğin performansı arttırılmış yeni versiyonudur.

Hafif silah, havacılık, roket ve füze alanında tasarlama ve üretme konusundaki bilgi birikiminden faydalanan CANİK, M2 üzerindeki ateşleme mekanizmasının ömrünü iki katına çıkarmayı ve piyasadaki en uzun ömürlü ve en iyi dağılıma sahip namluyu geliştirmeyi başarmıştır. Silahın çevresel ve ağır şartlarda çalışma performansını da arttırmıştır. Bir diğer göze çarpan gelişme ise, makineli tüfek üzerine çok çeşitli optik ve aydınlatma ekipmanlarını monte edebilme özelliğidir.

https://www.canikarms.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.