Bayraktar TB2 ve MAM-L’den Ukrayna’da tam isabet

Ukrayna'da Bayraktar TB2 İHA üzerinde yer alan MAM-L ile gerçekleştirilen atışlı testlerde üstün başarı elde edildi.

Bayraktar TB2 MAM-L MAM-C

Ukrayna’da gerçekleştirilen Ortak Çabalar 2020 tatbikatında Bayraktar TB2 İHA üzerinde yer alan MAM-L ile gerçekleştirilen atışlı testlerde üstün başarı elde edildi.

Roketsan tarafından yapılan açıklamaya göre Ukrayna’da gerçekleştirilen Ortak Çabalar 2020 tatbikatında Baykar Savunma tarafından üretilen TB2 silahlı insansız hava araçları üzerinden 7 farklı hedef için MAM-L atışı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen atışların tümünde milli imkanlarla ürettilen MAM-L akıllı mühimmatların hedefleri tam isabet vurduğu ve üstün bir başarı sergilediği gözlemlendi.

MAM-L Mini Akıllı Mühimmat Nedir?

Roketsan tarafından geliştirilen, MAM-L Mini Akıllı Mühimmat, düşük ağırlığı ile insansız hava araçları (İHA), hafif taarruz uçakları ve ağırlığın kritik olduğu hava-yer görevlerine yönelik geliştirilmiştir. MAM-L, sabit ve hareketli hedeflere karşı yüksek vuruş hassasiyetine sahiptir.

https://www.roketsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.