Bayraktar TB3, 4. Uçuş Testinde 6 Saat Havada Kaldı

Bayraktar TB3, 4. uçuş testini de tamamladı.

Türkiye’nin yerli ve milli insansız hava aracı (İHA) Bayraktar TB3, 4. uçuş testinde 6 saat boyunca havada kalarak başarılı bir performans sergiledi.

Baykar Teknoloji’nin CTO’su Selçuk Bayraktar, Bayraktar TB3 4. uçuş testine ait görüntüleri içeren bir videoyu takipçileri ile paylaştı. Baykar Teknoloji’nin geliştirdiği Bayraktar TB3, kısa pistli uçak gemilerinden kalkış ve iniş yapabilen, silahlı ve katlanabilir kanatlı bir İHA sistemi olarak tanımlanıyor. Bayraktar TB3, TCG Anadolu amfibi hücum gemisine konuşlandırılması planlanan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) yeni nesil İHA’larından biri olacak.

https://www.baykartech.com

yuzde100yerli.com'un kurucusu, gönüllü yazar, yerli malı hastası, 2 çocuk babası. Teknolojiyi, yerli ve milli projeleri takip etmekten keyif alıyorum. Yeni bir yerli ürün ve yeni bir girişim görmek beni mutlu ediyor bu nedenle 2006 yılında yuzde100yerli.com'u yayına alma kararı aldım. Yazılım sektöründe 20+ yıldır çalışıyorum Türkiye'nin kurumsal firmalarında çalıştım ve hala yazılım sektöründe çalışmaya da devam ediyorum.