BMC Savunma Yeni Altay Tankını Arifiye Tesislerinde Tanıttı

Türkiye'nin milli tank projesi olan Altay Tankı'nın yeni versiyonu "Yeni ALTAY" tankı tanıtıldı.

BMC Savunma Yeni Altay Tankı

BMC Savunma, Türkiye’nin milli tank projesi olan Altay Tankı’nın yeni versiyonu “Yeni ALTAY” tankını tanıttı.

“Yeni ALTAY” tankı, önceki versiyonlara kıyasla birçok alanda geliştirilmiş özelliklere sahip. Tankın atış kontrol sistemi yenilendi ve zırhı geliştirildi. Ayrıca G. Kore’den gelen yeni güçlü ve yüksek performanslı bir motorla donatıldı. Tankın tasarımın da da güncellemeler yapıldı.

BMC Savunma’nın yeni Altay Tankı, ilk 2 adedinin üretiminde son aşamaya gelindi. Nisan ayının sonunda bu tanklar, test için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim edilecek. 250 adetlik Yeni ALTAY tank teslimlerinin 2025 yılında başlayıp 2030’da tamamlanması planlanıyor. Bunlardan 2025 ve 2026 yıllarında üretilenlerin G. Kore güç grubu, 2027-2030 yıllarında üretilenlerin ise yerli güç grubu ile teslim edilmesi hedefleniyor.

BMC Savunma’nın ürettiği yeni Altay Tankı, Türkiye’nin savunma sanayindeki yerli ve milli üretim kapasitesinin artırılmasına katkıda bulunuyor. Bu proje, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tank ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayacak, aynı zamanda uluslararası pazarlarda daha rekabetçi bir konuma gelinmesine de yardımcı olacak. Yeni Altay Tankı’nın geliştirilmiş özellikleri ve teknik detayları, mevcut operasyonlarda daha yüksek güvenlik ve koruma sağlayacak.

https://www.bmc.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.