BMC, yerli sermayede ısrarlı

BMC Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Demirpençe, Çukurova Holding'in bağımsız olarak kalma konusunda kararlı olduğunu söyledi.

BMC Kurumsal Logo Mavi

BMC Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Demirpençe, ortak ya da hisse satışı gibi tekliflere sıcak bakmadıklarını, Çukurova Holding’in bağımsız olarak kalma konusunda kararlı olduğunu söyledi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Demirpençe, kamyon, otobüs ve savunma sektörü araçları üretim ve pazarlarıyla ilgili bilgi verdi. 2008 ortalarından sonraki 18 aylık dönemde pazarda yaşanan durgunluğun kamyon talebini doğrudan etkilediğini, 2010 ile daha iyi bir döneme girildiğini, talepte artış görülmeye başladığını belirten Demirpençe, buna rağmen geleceğe yönelik tahminleme yapmakta zorlandıklarını söyledi. ‘Piyasalara kıpırdanma başladı, bu güzel bir gösterge. İnşallah bunun önüne her hangi bir politik, ekonomik mani çıkmaz. Dünyanın öyle bir bölgesinde yaşıyoruz ki problem bizde değil, komşumuzda çıksa bize de bulaşıyor. Tehlikeli bir bölgede yaşıyoruz. Onun için ihtiyatlı konuşup cümleye inşallah ile başlamak durumundayız’ diye konuşan Demirpençe, otobüsteyse kamyona göre daha iyi bir dönem geçirdiklerini ifade etti.

https://www.bmc.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.