• RSS okuyucu ile takip et
  • E-posta listesine kayıt ol
  • Android Uygulaması
  • Youtube
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
Şubat 17, 2018 CUMARTESİ
 

BOR POWER

1 Mayıs
2008
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (16 oy, ortalama: 5 üzerinden 4,38)
Loading...

bor-power

Sürtünme, Tıkanma ve Korozyon Otomotiv Sanayinin ve Endüstriyel is makinelerinin en önemli sorunları arasında yer almaktadır. Bu Faktörler Motor ve Makinelerin Verimini – Ömrünü büyük ölçüde etkileyerek Enerji kaybını ve yakıt tüketimini artırmaktadır.

Olağanüstü özellikleri bulunan ve NNT Ar-Ge tarafından üretilen ileri teknoloji ürünleri, bor elmas tozu (MCDP) ve nanobor, Metal yüzeylerde oluşan sürtünmeyi, aşınmayı ve korozyonu düzenli olarak azaltır. Bu özellikleri, hammadde fiyatlarının yüksek olduğu günümüz şartlarında maliyet avantajları sağladığı gibi cevre kirlenmesini de azaltarak, doğaya katkıda bulunmaktadır.

http://kolayurl.com/2o

BOR POWER için yorumlar

Avatar

ERDOОAN

Haziran 27, 2008, 22:06

aracın kralı yolların uzmanı B M C… gerisi boş.. nede olsa bizim malımız… bence BMC..

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 57 -1 1

Avatar

duyarlı vatandaş

Mayısıs 12, 2011, 14:05

Aldanmayın ,aldatılmayın,torunlarınızın geleceği olan bu madeni şarlatanlara bırakmayın.
Türkiye’de ulusal bor araştırma enstitüsü(www.boren.gov.tr) bor ile ilgili çalışmaları yürütüyor,bu kurumu ve çalışmalarını takip ederseniz ülkenin gerçek bilim insanlarının neler yaptığını görebilirsiniz.
Hepimizin geleceği için ülkemizin bilim insanlarına sahip çıkalım, meydanı sahtekÜ¢rlara bırakmayalım.
Bu adresten belgelerin sanayi bakanlığı internet sayfasında ulaşabilirsiniz.
http://www.tuketici.gov.tr/source.cms4/index.snet?news
163. Toplantı Basın Bülteni-14.04.2009
V- ENERJİ
1) 2008/250- NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malzemeler Ar-Ge Sanayi Tic. A.Ş. adlı firmaya ait tanıtım broşürlerin ve anılan firmanın http://www.nnt.com.tr adresli internet sitesinde yer alan ‘€œS 250 Gold, Marine, Nanolube, MS 250, MS 600, GBX’€ adlı ürünlere ilişkin tanıtımlarda yer alan ‘€œBORPOWER ‘® bor elmas tozu (MCDP) ve nanobor’´un eşsiz özelliklerinden yararlanarak hareketli motor parçalarındaki Sürtünmeyi yüzey kaplama ve bilye yatağı etkisi ile en az seviyeye indirir. BORPOWER ‘®’nin etkinliği aktif maddelerinin (MCDP ve nanobor) nanokristal özelliklerinden kaynaklanır. Bu nano parçacıklar NNTnin üstün tecrübe ve birikimi ile benzeri olmayan nano teknolojik yöntemlerle üretilmistir. BORPOWER ‘® kati yağlayıcılar sınıfındaki en etkili Nano yağlayıcı katkı maddesidir. Örnegin içerdiği aktif maddelerden biri olan nanobor katı yağlayıcı maddeler arasında en düşük sürtünme değerine sahiptir (‘€¦)’€ şeklindeki ifadeleri ispatlar nitelikteki ‘€˜bilimsel’ çalışmaların gerçeği yansıtmaması dolayısıyla bahsi geçen tanıtımların tüketicileri aldatıcı nitelikte olması gerekçesiyle Ticari Reklam ve İlanlara İlişkin İlkeler ve Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik’e uygun olmadığına,
Bu durumun, 4077 sayılı Kanun’un 4822 sayılı Kanun’la değişik 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malzemeler Ar-Ge Sanayi Tic. A.Ş. hakkında anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.
184. Toplantı Basın Bülteni-11.01.2011
7) 2010/539- NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malz. Ar-Ge San. Tic. A.Ş.’ye ait http://www.nnt.com.tr adresli internet sitesinin 20/08/2010 tarihli görünümünün ‘€œSertifikalar ve Testler’€ başlıklı bölümünde yer alan tanıtımlarda; ‘€œİngiltere Kraliyet Motor Araştırmaları Enstitüsü, MİRA’da uzun süreli yakıt tasarrufu testlerine tabi tutulan Borpower ürünleri, 18 ton sabit yüklü tırda sağladığı % 10,8 yakıt tasarrufu ile dünyanın dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Dünyaca ünlü bir kuruluş olan MIRA, otomotiv endüstrisinde gerçekleşen her türlü yenilikçi teknolojilerin test edildiği ve Mercedes, BMW, Aston Martin, Jaguar gibi üreticilerin geliştirdikleri yeni teknolojileri test ve onay ettirdikleri bir akreditasyon kurumudur.’€ biçiminde ifadelere yer verilmiş olup, anılan kuruluş tarafından firma adına herhangi bir hizmet üretildiği ve rapor düzenlendiğine dair resmi ve bilimsel nitelikte herhangi bir bilgi, belgenin sunulmaması nedeniyle söz konusu tanıtımlarda bahsi geçen ifadelerin gerçeği yansıtmadığı ve tüketicileri yanıltıcı nitelikte olduğuna, dolayısıyla bu reklamların Ticari Reklam ve İlanlara İlişkin İlkeler ve Uygulama Esaslarına Dair Yönetmeliğe uygun olmadığına,
Bu durumun, 4077 sayılı Kanunun 16 ncı maddesi hükmüne aykırı olduğuna, reklam veren NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri ve Seramik Malz. Ar-Ge San. Tic. A.Ş. hakkında anılan reklÜ¢mları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 1220 -1 0

Avatar

Ahmet

Ekim 3, 2011, 10:10

Her Akılsıza Hayran olacak , başka bir akılsız bulunur. Tavsiyem,NNT’cilere olsun,Nano tecnology’i yemezler ise !! Pico technology’ e Geçsinler. 0,000000000001. ÇOK DUYARLISINIZ TEŞEKKÜRLER.

(Beğenildi) Yorumu Oylayın: +1 1053 -1 0

Yorumunu Yaz

 

Not:

Sayın ziyaretçimiz, "yuzde100yerli.com" sitesinde yazılan yorumlar, site yöneticilerinin onayından geçtikten sonra yayınlanmaktadırlar. Lütfen yorumunuzu yazarken, yorumunuzu tekrar gözden geçiriniz. Tehdit, hakaret ve sövme içeren, suiistimal veya taciz edici, haksız fiil veya iftira niteliğinde, kaba, müstehcen, reklam içeren yorumlar "yuzde100yerli.com" sitesi yöneticileri tarafından silinecektir. Daha ayrıntılı bilgi için, Site kullanım sözleşmesi'ni okuyabilirsiniz.

X
X