TEMSA ilk yurtdışı üretim tesisini açtı

Temsa'nın Mısır'da Lasheen Group ile yıllık 500 otobüsile 500 midibüs üretme kapasitesine sahip fabrikası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

TEMSA Logo

Sabancı Holding şirketlerinden Temsa’nın Mısır’da Lasheen Group ile yıllık 500 otobüsile 500 midibüs üretme kapasitesine sahip fabrikası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Kahire’ye 50 kilometre uzaklıktaki 10’uncu Ramadan Sanayi Bölgesi’nde kurulan fabrikanın açılışı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Sabancı Holding’in Lasheen Group ile 15 yıldır iş ortaklığı olduğunu, bu ortaklığı 1993 yılında Nile Kordsa’yı kurarak başlattıklarını söyledi.

Stratejik ortaklıklarını 15 yıldır süren yakın işbirliğini, otobüs sanayisine taşıdıklarını belirten Sabancı, “Lasheen Group’un gücü ve desteği ile bölgesel güç olmaya ve akabinde otobüste global bir marka yaratmaya soyunduk” dedi. Sabancı, çok başarılı bir projeyi, başarılı bir zamanda gerçekleştirdiklerini belirterek, üstelik 2 otobüsün de satıldığını bildirdi.

http://www.temsa.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.