CY Vision Yerli Otomobil için holografik ekran teknolojisi geliştiriyor

CY Vision, yazılım tabanlı holografik ekran teknolojisi geliştiriyor

CY Vision, ilk defa yerli otomobil TOGG ile kullanılacağı bildirilen ve topladığı bilgileri sürücüye artırılmış gerçeklik ile sunan yazılım tabanlı holografik ekran teknolojisi geliştiriyor.

CY Vision, sis, yağmur ve ışığın az olduğu ortamlarda dahi araç sürmeyi kolaylaştıran, sürücünün dikkatini dağıtmadan sürücünün ihtiyacı olan bilgileri sunan yazılım tabanlı holografik araç bilgi sistemini otomotiv sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeye devam ediyor. İlk olarak Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu TOGG tarafından kullanılması planlanan sistem, sürürücünün ihtiyacı olan bilgiyi sürücünün baktığı yönde sunabiliyor.

Sistemin başlıca özellikleri;

  • Sürücü tarafından kolay anlaşılır ve kolay erişilir görsel bilgiler
  • Azaltılmış yol dışı kalma süresi
  • Tehlikelerin, tabelaların ve yol işaretlerinin vurgulanarak gösterilmesi
  • Yardımlı veya otonom sürüş esnasında daha hızlı tepki süresi
  • Yardımlı veya otonom sistemde aracın ne yapacağını önceden göstererek güven veren sürüş deneyimi

Günümüzde trafik kazalarının büyük çoğunluğunun sürücü dikkatsizliklerinden kaynaklandığı düşünüldüğünde CY Vision tarafından geliştirilen ve ilk defa yerli otomobilde kullanılacak olan holografik sistemin önemi daha da ön plana çıkıyor.

https://www.cyvision.com/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.