Yerli uçan araba AirCar ilk uçuşunu 2025’te yapacak

AirCar'ın 2025 yılında Türkiye'nin ilk uçan arabasının uçuş testlerine başlayacak.

Eray Altunbozar tarafından 2017 yılında kurulan AirCar, 2025 yılında İstanbul semalarında ilk uçuşunu gerçekleştirmeyi planlıyor.

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle elektrikli otonom araçlara olan talep ve buna bağlı olarak yatırımlar da artmakta. Tüm bu teknolojik gelişmelere bağlı olarak ileride hem kişisel kullanım amaçlı hem de şehir içi taşımada uçan arabaların da yaygın olarak kullanılmaya başlanacağı düşünülmekte.

Türkiye’de bu alanda yatırım yapan girişimcilerden biri olan Eray Altunbozar da dikkatleri üzerine çekmekte. Türkiye gazetesine bir röportaj veren Eray Altunbozar, 2017 yılında kurularak Türkiye’nin ilk yerli uçan aracını üretmek amacıyla yola çıktıklarından bahsetti. AirCar’ın 2025 yılında Türkiye’nin ilk uçan arabasının uçuş testlerine başlacağının bilgisini paylaşan Altunbozar. Ayrıca, 2 kişi kapasiteli, 120 km hıza ulaşabilecek, 80 km menzile sahip ve yüzde 100 elektrikli olacak uçan arabanın 2025’te gerçekleşecek test uçuşlarından sonra tüm sertifikalarının da alınmış olacağının bilgisini de verdi.

http://www.aircarcorp.com/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.