E-Sepet

RnkTeknoloji, alışveriş sepetine monte edilebilen, marketlerde ürün arama derdine son verecek dijital 'Akıllı Alışveriş Asistanı' geliştirdi.

empty shopping cart on yellow background
Photo by SHVETS production on Pexels.com

Konyalı bir yazılım firması alışveriş merkezlerinde kullanılan sepetlere monte edilebilen, marketlerde ürün arama derdine son verecek dijital ‘Akıllı Alışveriş Asistanı’ geliştirdi.

Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Yerleşkesi’ndeki Teknokent binasında faaliyet gösteren RNK Teknoloji ve Yazılım Firması İş Geliştirme Müdürü Ali Ortakabakçı, yaptığı açıklamada, büyük marketlerde müşterilerin istediği ürünü market içinde kısa sürede bulmakta zorluk çektiğini, gözlemledikleri bu zorluğu çözmek için çalışmaya başladıklarını söyledi.

Yaklaşık 2 yıl süren ve TÜBİTAK’ın da desteğiyle yürüttükleri Ar-Ge çalışmaları sonucunda ‘Akıllı Alışveriş Asistanı’ adını verdikleri cihazı geliştirdiklerini ifade eden Ortakabakçı, cihazın ilk etapta prototipini ürettiklerini bildirdi.

http://www.rnkteknoloji.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.