Elektrikli Traktör seri üretime hazırlanıyor

Türkiye'nin ilk elektrikli traktörü seri üretime hazırlanıyor.

ZY Elektrikli Traktör tarafından geliştirilen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da test edilen Türkiye’nin ilk elektrikli traktörü seri üretime hazırlanıyor.

ZY Elektrikli Traktör tarafından geliştirilmesi ve prototip testleri devam eden Türkiye’nin ilk elektrikli traktörü senede 1000 adet elektrikli traktör üretim kapasiteli tesis ile seri üretime hazırlanıyor.

ZY Elektrikli Traktörün Özellikleri Neler?

105 beygir 75 kWh yüzde 100 elektrikli motora sahip olacak ZY Elektrikli Traktör 3 TL’lik elektrik maliyeti ile 100 km yol katedebilecek. İçten yanmalı motora sahip olmadığından klasik traktörlere göre traktör bakım maliyetleri %90 oranında az olacak elektrikli traktörler çevreye duyarlı, sıfır emisyon ve sessiz çalışma sayesinde organik tarımda da kolaylık sağlayacak. ZY elektrikli traktörler, akıllı telefon uygulaması ile araca istediğiniz zaman ulaşabilme imkanı sunacak.

http://www.zyelektrikli.com/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.