Milli Hava Savunma Sistemi Hisar O+ en uzak mesafeden tam isabet vurdu

Milli Hava Savunma Sistemi Hisar O+ en uzak ve en yüksek mesafeden hedefi başarıyla imha etti

Savunma Sanayisi Başkanı İsmail Demir son gerçekleştirilen test atışları ile Milli Hava Savunma Sistemi Hisar O+ ‘ın en uzak ve en yüksek mesafeden hedefi başarıyla imha ettiğini duyurdu.

Hisar O+, Roketsan, Aselsan ve Tübitak iş birliği ile geliştirilen Hisar Hava Savunma Sistemlerinin orta irtifada çalışacak savunma katmanı olarak görev yapması planlanıyor. Hisar O+ Hava Savunma Sistemi 25 km ‘den 10 km irtifaya kadar uçan savaş uçaklarına, insansız hava araçlarına, helikopterlere, seyir füzelerine ve havadan karaya atılan füzelere karşı etkin koruma sağlayacak. Ayrıca 360 derece atış etkinliği, hızlı konuşlanma ve hızlı mevzi değiştirebilme özellikleri sayesinde hareketli birliklerin ve üs bölgelerinin savunulmasında da önemli rol oynayacak.

HİSAR HAVA SAVUNMA FÜZELERİ

HİSAR; askerî üs, liman, tesis ve birliklerin hava tehditlerinden korunması amacı ile sabit ve döner kanatlı uçaklara, seyir füzelerine, havadan karaya atılan füzelere ve insansız hava araçlarına (İHA) karşı kullanılan hava savunma füzeleridir. HİSAR-A ve HİSAR-O, aile bütünlüğü içinde modüler yapıda, farklı platform entegrasyonlarına, değişen atış kontrol ve komuta kontrol altyapılarına uyumlu şekilde tasarlanmıştır.

https://www.roketsan.com.tr/

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.