FNSS ile Filipinler arasında yeni savunma projesi

FNSS, Filipinler Ordusu’na stabilize insanlı silah kulesi üretecek.

FNSS, Filipinler Ordusu’na stabilize insanlı silah kulesi üretimi, entegrasyonu ve lojistik destek hizmetlerini sağlayacak.

FNSS ile Filipinler Savunma Bakanlığı arasında imzalanan ve Ağustos 2020 tarihinde resmi olarak yürürlüğe giren sözleşme kapsamında, FNSS, Filipinler Ordusu’na stabilize insanlı silah kulesi üretimi, entegrasyonu ve lojistik destek hizmetlerini sağlayacak

Ekim 2021’de kulelerin araçlara monte edilmiş olması ve Aralık 2021 itibari ile eğitim ve lojistik destek hizmetlerinin tamamlanmış olması planlanıyor.

Filipinler Ordusu’nun modernizasyon programı kapsamında, mevcut paletli zırhlı araçlarının ateş gücünü artırmak ve geliştirmek amacına yönelik bu program doğrultusunda, daha önce farklı ülkeler için üretilmiş ve satışı yapılmış insanlı kuleler son teknoloji ürünü görüş (gündüz/gece) ve atış kontrol sistemleri kullanılarak üretilecek. Üretimi FNSS tesislerinde yapılacak olan kuleler, daha sonra Filipinler’de yine FNSS tarafından paletli zırhlı araçlarına entegre edilerek kullanıcıya teslim edilecek. Kabul testlerinin bir bölümü Türkiye’de bir bölümü ise Filipinler’de yapılacak olan kuleler için eğitim faaliyetleri entegre lojistik destek hizmetleri kapsamında Filipinler’de gerçekleştirilecek.

Tek kişilik insanlı kuleler, maliyet etkinliği ve üstün teknik özellikleri ile dünyanın önde gelen firmalarının ürünlerine karşı başarı sağlayarak, Filipinler Ordusunun tercihi olmuştur. FNSS, Türk savunma sektöründe, dost ve müttefik kuvvetler envanterine tek kişilik stabilize kule ihraç eden tek şirket olma özelliğini sürdürmektedir. Proje Türkiye ve Filipinler hükümetleri arasında yapılan Savunma Sanayii İşbirliği Anlaşması kapsamında icra edilecektir.

https://www.fnss.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.