FNSS MILDESIGN 19 için başvurular 15 Kasım’da Başlıyor

FNSS MILDESIGN Uluslararası Askeri Kara Araçları Tasarım Yarışması

yuzde100yerli.com kapak resmi

FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. tarafından, 2019’da üçüncüsü düzenlenecek olan “FNSS MILDESIGN Uluslararası Askeri Kara Araçları Tasarım Yarışması” için başvurular, 15 Kasım 2018 – 01 Mart 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Yarışma, katılımcıların projelerini www.fnssmildesign.com adresine yüklemeleri ile başlayacak. Projeler, tasarım konusunda farklı disiplinlerden gelen ve kendi alanında uzman üyelerden oluşan danışma kurulu ve seçili kurul tarafından değerlendirilecek. 01 Mayıs 2019 tarihinde dereceye giren tasarımlar www.fnss.com.tr ve www.fnssmildesign.com internet adreslerinde duyurulacak. Kazanan projeler için ödül töreni ise IDEF 2019 fuarında gerçekleştirilecek.

Uluslararası düzeyde katılım beklenen yarışma, “Profesyonel” ve “Öğrenci” olmak üzere iki farklı kategoride düzenlenecek. Profesyonel kategorisinde 18 yaş üzerinde bulunan herkes, herhangi bir eğitim veya sertifika şartı aranmaksızın yarışmaya katılabilecek. Öğrenci kategorisinde ise, yalnızca üniversitelerin lisans programlarına devam eden öğrenciler katılabilecek.

FNSS, düzenlediği yarışma ile Türkiye’de özgün ürün geliştirme çalışmalarını destekleyerek, savunma sektöründe tasarımcı gelişimine destek olacak bir platform yaratmayı hedefliyor. Genç tasarımcıları profesyonel çevreler ile buluşturacak olan yarışma ile sektör ihtiyacına yönelik profesyonel tasarımcı potansiyelini ortaya çıkarmak amaçlanıyor.

http://www.fnssmildesign.com

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.