Milli Hibrit Manevra Lokomotifine Design Turkey 2018 İyi Tasarım Ödülü

TCDD için ASELSAN ve TÜLOMSAŞ işbirliği ile geliştirilen HSL-700 projesi Design Turkey 2018 tasarım yarışmasında “İyi Tasarım Ödülü" kazandı.

yuzde100yerli.com kapak resmi

TCDD Taşımacılık A.Ş. için ASELSAN ve TÜLOMSAŞ işbirliği ile geliştirilen HSL-700 projesi Design Turkey 2018 tasarım yarışmasında “İyi Tasarım Ödülü” kazandı.

ASELSAN, UGES Endüstriyel Tasarım ekibi çalışanlarından Ayşegül Özbayis ve Oğuzhan Topcuoğlu tarafından endüstriyel tasarımı yapılmış olan Yerli ve Milli Hibrit Manevra Lokomotifi’nin (HSL-700) Design Turkey 2018 tasarım yarışmasında “İyi Tasarım Ödülü” kazandığını duyurdu.

Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri, Türkiye’de kullanıcının ihtiyaçlarını gözeten, ihracatta ve ulusal pazarda ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran iyi tasarımı ödüllendirerek, iyi tasarlanmış ürünlerin topluma ve endüstriye sağladığı faydaları görünür kılmak amacıyla T.C. Ticaret Bakanlığı (TB), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliğiyle TURQUALITY® Programı dâhilinde düzenlenen bir tasarım değerlendirme sistemidir.

http://www.aselsan.com.tr

Yüzde 100 yerli bizim kızılelmamızdır! yuzde100yerli.com, milli projelere, yerli ürünlere, markalara ve girişimlere ait haberler, videolar, incelemer! Yerli malı, yüzde yüz yerli, %100 yerli.